Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 5 listopada 2024 07:21
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Wideoinformator 12.05.2021

W tym wydaniu o miejskim monitoringu i nowej dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Nowe kamery miejskiego monitoringu

Miasto Lubań sukcesywnie rozbudowuje system miejskiego monitoringu o nowe miejsca zgłaszane zarówno przez samorząd jak i mieszkańców.

Kamery wykorzystywane są nie tylko do bieżącego monitorowania zagrożeń, wykrywania przestępstw czy wykroczeń, ale również do nie mniej ważnych działań prewencyjnych. Monitoring umożliwia służbom szybsze reagowanie w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, usuwanie ich skutków i ograniczenie strat. 

W tym roku w Lubaniu nastąpi rozbudowa liczącego na ten moment 28 kamer systemu monitoringu miejskiego o dwa nowe punkty. Ich lokalizacja nie jest przypadkowa. Pierwsza z nich będzie w dzielnicy, do której dotychczas monitoring miejski nie sięgał, czyli na Księginkach.

Kamera będzie zainstalowana w rejonie al. Niepodległości, ul. Stawowej oraz ul. Leśnej. Wierzę, że tamtejsi mieszkańcy będą zadowoleni, a poziom bezpieczeństwa bez wątpienia wzrośnie – mówi Michał Łukjaniec, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Lubaniu.

Kolejna lokalizacja to skrzyżowanie ulic Podwale, Zgorzeleckiej i Ratuszowej. Nowy punkt obejmie bieżące monitorowanie parku, a także tamtejszy ruch drogowy.

Dodatkowe kamery monitoringu miejskiego z pewnością będą pomocne w przypadku jakichkolwiek zdarzeń w tych rejonach i pozwolą na sprawniejsze zarządzanie bezpieczeństwem miasta.

Nowa dyrektor w MiPBP w Lubaniu

Konkurs na dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu został rozstrzygnięty. Z początkiem maja stanowisko objęła Izabela Uśpieńska-Domagała.

Komisja konkursowa w składzie przedstawicieli biblioteki, Stowarzyszenia Siódme Niebo oraz organizatora, czyli Gminy Miejskiej Lubań, pozytywnie oceniła kandydaturę Pani Izabeli i została powołana na dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Lubaniu. Bardzo się cieszymy - mówi Mateusz Zajdel, zastępca Burmistrza Miasta Lubań.

Nowa pani dyrektor posiada wieloletnie doświadczenie związane ze „światem książek”. Przez ostatnie 3 lata pracowała w lubańskiej bibliotece jako instruktor powiatowy. Zamierza kontynuować dotychczasowy kierunek działania biblioteki, ale nie boi się zmian i odważnych pomysłów. Jednym z nich jest chęć zmiany lokalizacji biblioteki.

Tutaj nie ukrywajmy jesteśmy na wysokim piętrze. Nasi czytelnicy i użytkownicy mają trudność, żeby się tutaj dostać. To nie jest działanie na 2 następne lata. To jest po prostu temat do przemyślenia i do przeanalizowania, czy takie działania możemy podjąć w Lubaniu – zapowiada Izabela Uśpieńska-Domagała, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu.

Wśród wielu ciekawych planów nowej pani dyrektor pojawia się temat współczesnej wielokulturowości, co ma związek ze zmianami struktury narodowościowej naszego miasta.

Obserwujemy, że coraz więcej osób z Ukrainy czy z byłego terenu Związku Radzieckiego mieszka w Lubaniu. Mamy już ponad kilkadziesiąt dzieci, które uczęszczają do szkół lubańskich i będziemy chcieli te osoby tutaj też zaktywizować. Pragniemy, aby ta wielokulturowość była zaznaczona jako coś ważnego na terenie Lubania – podkreśla Izabela Uśpieńska-Domagała.

Nie tylko wsparcie obcokrajowców, ale chęć aktywizacji wszystkich członków społeczności lubańskiej przyświeca pomysłom pani dyrektor. Marzy o dotarciu do grupy osób aktywnych zawodowo, którym z racji wykonywanej pracy czy opieki nad dziećmi ciężko znaleźć czas dla siebie. Niezmiennie również najmłodsi czytelnicy i seniorzy znajdą interesującą ofertę wśród propozycji biblioteki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
wystawa
konkurs poetycki
11 listopada
manukultura
Wędrowiec
11 Listopada
Chagall
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarudaTreść komentarza: Dlatego dzieci powinny brać na cukierki a nie cukierki. Proste i bezpieczne rozwiązanie. Już widzę jak się zagotujecie miejscowi.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 04:18Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: TokarzTreść komentarza: Może któreś z twoich rodziców pracuje w zgiuku? Zawsze można przewinąć temat :) Btw. Na coś idą nasze *** podatkiData dodania komentarza: 5.11.2024, 02:18Źródło komentarza: Lubań. Pomnik po niedzielnym wypadku nieposprzątany, dlaczego?Autor komentarza: avantiTreść komentarza: Miejmy nadzieje, ze przy sprzataniu nie zapomna zabrac tej paskudnej zoltej donicy z AliExpress., bo pasuje tam ona jak piesc do nosa. Na odszkodowanie nie ma raczej co liczyc, bo ten rozwalony cokol i schodki wygladaja niewiele gorzej niz miejsca w ktore samochod nie wjechal. To wstyd dla wladz miasta, aby przez lata zaniedban miejsce pamieci w samym centrum miasta wygladalo dokladnie tak jak amfiteatr. Zamiast tracic pieniadze na nikomu niepotrzebne termy powinno sie te srodki skierowac wlasnie tutaj.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 01:23Źródło komentarza: Lubań. Pomnik po niedzielnym wypadku nieposprzątany, dlaczego?Autor komentarza: UbezpieczonyTreść komentarza: To chyba razem prowadziliśmy tego 4dzika 🤣 co racja to racja, płacimy podatki, sratki, wywóz kur śmieci sortowanych itd. to zapraszam do sprzątania pomnika.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:54Źródło komentarza: Lubań. Pomnik po niedzielnym wypadku nieposprzątany, dlaczego?
ReklamaPowiat Lubań
Reklama