Wśród pierwszych zwiedzających przeważali mieszkańcy województwa lubuskiego. Jedni z pierwszych gości przyjechali z Iłowej, Żar, Żagania, Lubska. Spotkaliśmy gości z Poznania, Trójmiasta, Wrocławia czy Tych. Byli też reprezentanci regionu, mieszkańcy Świeradowa, Orłowic czy Lubania. Większość z nich wybrała się dziś specjalnie do Świeradowa-Zdroju na otwarcie najwyższej wieży widokowej w Polsce.
Wieża widokowa w Świeradowie-Zdroju ze szklanym tarasem na szczycie jest najwyższa w kraju, bo z masztem ma 70 m wysokość. Ma najdłuższą ścieżkę w chmurach, bo liczącą 850 m. Ma kokon pająka, z którego po siatkach będzie można przechodzić na skróty na kilka poziomów i w końcu ma 105 - metrową zjeżdżalnię, którą można dostać się na dół w kilkadziesiąt sekund. W ciągu dnia wieżę odwiedzić może 4000 gości.
Wieża jest oświetlona, dzięki temu będzie można odwiedzać ją po zmroku, to jedyna wieża w Europie gdzie przewidziano taką możliwość. Na specjalnie zaprojektowanym tarasie, w połowie wysokości wieży, planuje się organizowanie kameralnych koncertów czy nocnego oglądania gwiazd.
Do budowy wieży wykorzystano 700 ton stali i 400 kubików klejonego drewna. Mimo trudnych warunków, bo wieże budowano w zimie, udało się ją postawić zaledwie w 11 miesięcy. Koszt inwestycji to 40 mln zł.
Dla Świeradowa-Zdroju to nowe otwarcie. Ostatnia tak znacząca inwestycja to otwarcie kolei gondolowej, co miało miejsce trzynaście lat temu. Okazuje się, że to nie koniec atrakcji, bo już mówi się o budowie w pobliżu Sky Walk placu zabaw, którego budowa kosztować będzie kolejne 20 mln zł.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu konferencji prasowej, w trakcie której samorządowcy i inwestorzy opowiadali o inwestycji i kolejnych planach.
Napisz komentarz
Komentarze