Jednakże SFN to nie tylko wydarzenie sprzyjające rozwojowi intelektualnemu, lecz także współpracy lokalnych instytucji, ośrodków akademickich i środowisk szkolnych.
W tegorocznej edycji mieliśmy okazję podjąć współpracę m.in. z doktorami z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz z Dyrektorem Muzeum Regionalnego w Lubaniu. W całość przedsięwzięcia równie chętnie zaangażowali się uczniowie szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w wykładach zarówno w formule online, jak i na żywo w auli ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu.
Tegoroczny Festiwal, mający miejsce w dniach 14-15.03.2023r., obfitował w wiele emocji oraz bogactwo tematów. Wśród prowadzonych prelekcji możemy wyróżnić wykłady dotyczące chemii, biologii, historii, astronomii, teatru oraz wielu innych dziedzin. Zaś zwieńczeniem dwudniowego wydarzenia była profesjonalnie przygotowana debata oksfordzka, stawiająca pytanie: „Czy rozwój sztucznej inteligencji to krok w przyszłość, czy zagrożenie - czy AI przejmie władzę nad światem?”.
Jako Organizatorzy Szkolnego Festiwalu Nauki jesteśmy dumni, że nasze małe przedsięwzięcie mogło przybrać regionalny charakter i zyskać renomę, o jakiej nie przyszło nam śnić. Tegoroczna edycja jest też dla nas wyjątkowa, ponieważ to ostatni raz, kiedy przyszło nam brać odpowiedzialność za przebieg tego niezwykłego wydarzenia. Wierzymy, że budowany przez nasz zespół wizerunek i poziom Festiwalu pozostanie bez zmian lub ulegnie polepszeniu. Tego życzymy przyszłym organizatorom, oddając nasze „dziecko” w ich ręce. Jednocześnie dziękujemy Pani Ewie Mikułko za koordynację projektu, zaangażowanie nas w organizację przedsięwzięcia oraz pozostawienie swobody w podejmowanych przez nas działaniach.
Napisz komentarz
Komentarze