W ankiecie wzięło udział 817 mieszkańców, a głosować można było do 21 czerwca.
W kwestii wyboru najlepszej pracy plastycznej zdania głosujących były podzielone, choć największą popularnością cieszyły się trzy propozycje. Dwie z nich należały do zwyciężczyń wybranych przez jury we wcześniejszym etapie konkursu – Katarzyny Rozłuckiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Marty Leszczyńskiej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza. Jednak tym razem najwięcej głosów i co za tym idzie nagrodę publiczności uzyskała praca Wiktorii Ałykow z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza. Tym samym jej praca została włączona do finałowej trójki, stanowiącej inspirację do wykorzystania podczas tworzenia wystroju zmodernizowanych obiektów MOSiR.
Równie chętnie uczestnicy ankiety dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi obiektów sportowych znajdujących się przy ul. Różanej. Wielu spośród głosujących zgłosiło potrzebę wybudowania zadaszenia przeciw słońcu na wodnym placu zabaw, umieszczenia tam sezonowego barku oraz automatów z napojami. Podkreślano też potrzebę informacji o aktualnej dostępności obiektów i możliwość zakupu biletów online.
Rozwiązania, które zebrały najwięcej głosów, są jak najbardziej możliwe do zrealizowania, po to przecież przeprowadzono ankietę. W kwestii informacji o dostępności obiektów i możliwości zakupu biletów online muszę zaznaczyć, że trwają (i są już właściwie na ukończeniu) prace nam wprowadzeniem specjalnej aplikacji, która pozwoli rezerwować (z możliwością dokonania opłaty) wybrany obiekt miejski, nie tylko o charakterze sportowym – zdradził burmistrz miasta.
Większości ankietowanych spodobał się pomysł ograniczenia ruchu samochodowego i parkowania na ulicy Różanej, co pozwoliłoby na stworzenie tam strefy dla aktywności plenerowych. Samorząd przychyla się do opinii respondentów i mając w tej kwestii zielone światło, zamierza w niedługim czasie podjąć odpowiednie kroki.
W badaniu przeważali respondenci do 40 lat. Ankieta była też cennym źródłem danych na temat preferowanych godzin, w jakich obiekt przy ulicy Różanej powinien być dostępny dla mieszkańców. Najwięcej respondentów uprawia sport indywidualnie lub z rodziną/grupą znajomych, a wśród dyscyplin najczęściej pojawiały się koszykówka, siatkówka oraz fitness.
Pozytywny wpływ aktywności fizycznej na zdrowie jest powszechnie znany. Sam bardzo lubię jeździć na rowerze. Podobnie jak lubanianie czekam na zakończenie modernizacji, bez której obiekty musiałyby zostać po prostu zamknięte. Cieszę się, że mieszkańcy miasta i powiatu będą mogli korzystać z odnowionych i przede wszystkim bezpiecznych obiektów – powiedział Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.
Dziękujemy wszystkich za udział w ankiecie. Uzyskane odpowiedzi posłużą do lepszego dostosowania miejskiej oferty sportowej do potrzeb mieszkańców. Bardziej szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze