Remont lubańskiego amfiteatru to ważny temat. Sam park na Kamiennej Górze to zielone serce miasta, a wspomnienie hucznych imprez na amfiteatrze jest ciągle żywe, więc na przywrócenie obiektowi świetności czekają wszyscy mieszkańcy.
Pierwotnie rewitalizacja parku zakładała remont parkowych alejek, budowę oświetlenia, remont samego amfiteatru, trybun, budynku przy scenie i budynku na koronie trybun, później dodano budowę platformy widokowej i budowę budynku muzealno-konferencyjnego, stylizowanego na schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej przy wejściu do lubańskich sztolni.
Odważne plany, choć poparte 3 milionami dotacji, nie były możliwe do zrealizowania od razu, dlatego inwestycje podzielono na etapy. Obecnie magistrat realizuje pierwszą część zadania, czyli remonty parkowych alejek. Remont amfiteatru ma ruszyć niebawem, ale już w innym zakresie.
Terminy gonią, bo jeżeli Miasto nie rozpocznie procedury zakupowej w lipcu, to blisko 3 mln dotacji na remont amfiteatru będzie trzeba oddać. Zapytaliśmy burmistrza na jakim etapie jest inwestycja i czy w ogóle dojdzie do skutku.
Uznałem, że nie należy betonować Kamiennej Góry, naszego, naturalnego parku, dlatego zrezygnowałem z budowy platformy widokowej i poleciłem przekazać te środki (550 tys. zł) na dokończenie pierwszego etapu, czyli budowę ścieżek pieszych i rowerowych z nawierzchni mineralnej, która idealnie pasuje do tego miejsca. Bardzo ważne jest, żeby Kamienna Góra zachowała swój naturalny charakter.
Co do remontu amfiteatru, jesteśmy na etapie ogłaszania przetargu. Wyremontujemy w pierwszym etapie trybuny oraz wyburzymy budynek znajdujący się nad koroną amfiteatru - poprawi to widok i odsłoni właśnie rewitalizowany budynek szkoły muzycznej, a jednocześnie będzie większa przestrzeń zewnętrzna dla amfiteatru. Po zakończeniu tego etapu będziemy szukali środków zewnętrznych na dokończenie inwestycji, czyli na remont sceny i zaplecza. - powiedział nam Grzegorz Wieczorek, burmistrz Lubania.
Napisz komentarz
Komentarze