Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 18 maja 2025 23:09
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Fatalny sen w upał. Kilka prostych sposobów na to, jak ochłodzić sypialnię

Wysoka temperatura to problem zwłaszcza nocą, gdy szykujemy się do snu. Na szczęście sypialnię można ochłodzić w dość prosty sposób.
Reklama

Oto kilka sprawdzonych trików, które pomimo braku kosztownej klimatyzacji, pomogą zadbać o komfortowy sen nawet w największe upały.

ReklamaUbezpieczenia

Zasłanianie okien

Przede wszystkim zasłaniajmy okna. To prosta, a zarazem bardzo skuteczna metoda na utrzymanie niższej temperatury w sypialni. Do wyboru mamy wiele opcji, takich jak:

  • termoizolacyjne plisy, 
  • zasłony blackout, 
  • tradycyjne żaluzje, 
  • zwykłe rolety zaciemniające. 

Dekoracje okienne powinny być w jasnych kolorach i wykonane z materiałów o gęstym splocie, które skutecznie odbiją promienie słoneczne.

Folie przeciwsłoneczne

Zamiast rolet, możesz zastosować folie przeciwsłoneczne na okna. Wykonane z poliestru folie mogą odbić nawet do 80 proc. energii słonecznej. Można je montować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz okien, przy czym pierwsza opcja jest bardziej skuteczna.

Mokre pranie i wietrzenie

Jednym z prostych trików na ochłodzenie sypialni jest rozwieszenie w niej mokrego prania. Innym, regularne wietrzenie sypialni – tylko rano i wieczorem, aby uniknąć największego nasłonecznienia. Na noc lepiej nie zamykać okna, tylko cieszyć się świeżym powietrzem.

Komfortowa pościel i piżama

Na jakość snu w upalne noce wpływa przede wszystkim pościel. Najlepiej sprawdzają się tutaj naturalne tkaniny, przewiewne i delikatne dla skóry. Idealnym rozwiązaniem na lato jest pościel lniana, która doskonale odprowadza wilgoć. Inną dobrą opcją jest pościel z satynowej bawełny – miękka i chłodna. Jeśli zależy nam na wyjątkowym komforcie, warto zainwestować w pościel jedwabną, która ma doskonałe właściwości termoregulacyjne. Kołdra na lato powinna być lekka i dobrze odprowadzająca pot. Najlepsze modele mają poszycie z delikatnej mikrofibry.

Do tego dodajmy piżamę wykonaną z naturalnych tkanin, jak bawełna, len czy jedwab, które pozwalają skórze oddychać.

Ogranicz korzystanie z komputera

Włączone sprzęty RTV/AGD emitują ciepło i nieuchronnie podnoszą temperaturę w pomieszczeniu. Warto więc maksymalnie ograniczyć korzystanie z telewizora czy komputera w sypialni, zwłaszcza podczas największych upałów. Wyłączenie zbędnych sprzętów pomoże obniżyć temperaturę i zmniejszyć rachunki za prąd.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kaczafi 15.07.2024 05:38
Poniedziałek, kilka minut po 5:00. Co za jakiś *** kosi trawę o tej porze? Co trzeba mieć w tej pustej bani aby wykonywać prace o tej porze. Ręce opadają.

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Wystawa Magdalenki
noc muzeów
koncert dla M
festiwal nowogrodziec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BekasTreść komentarza: To słabo coś z jego obrońcami. Chyba nie doceniają hahahah roboty GrzegorzaData dodania komentarza: 18.05.2025, 18:46Źródło komentarza: Rozmowa z Grzegorzem Wieczorkiem. Kto tak naprawdę rządzi miastem?Autor komentarza: JanosikTreść komentarza: Co by się stało gdyby z Polski wyniósł się Kościół rzymski ze swoją hierarchią? - mielibyśmy mniej skrzywdzonych dzieci i ogłupionych religia dzieci; - mielibyśmy porządną edukację seksualną; - upadłby patriarchat; - mielibyśmy więcej pieniędzy w tym wyższe emerytury; - mielibyśmy więcej gruntów pod inwestycje (budownictwo); - mielibyśmy mniej zaburzeń psychicznych i samobójstw;Data dodania komentarza: 18.05.2025, 17:01Źródło komentarza: Wyłączenia prądu na najbliższy tydzieńAutor komentarza: JanekTreść komentarza: Jakby prawo jazdy zdawali w mięcie wojewódzkim to by nauczył sie jeździć a później docenił co otrzymał.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:21Źródło komentarza: Było szybko. Kierujący BMW 18-latek może mówić o dużym szczęściuAutor komentarza: Joanna P.Treść komentarza: Pomówienia i oczernianie ludzi takich jak ja, którzy już ponad 10 lat pracują na rzecz tego miasta, powinno być karane. Od 10 lat czytam o sobie, że nic nie robię, nie pracuję, tylko siedzę, nie znam języków obcych, nie mam wykształcenia, nie znam się na niczym i marnuję tylko powietrze w tym mieście. Właśnie przez takie krzywdzące opinie ludzie odchodzą z pracy, a później wyjeżdżają z Lubania. Niektórzy, tak jak ja, uodpornili się na hejt płynący z internetu, ale dla innych ciągłe poniżanie może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia, rozwoju chorób psychicznych lub próby samobójczej. Osoby zarządzające takimi stronami mają świadomość, ile złego wyrządzają innym, a mimo to nie wyłączają możliwości komentowania. Życzę dużo siły i wytrwałości wszystkim ludziom działającym na rzecz regionu pogranicza Górnych Łużyc i Dolnego Śląska. A hejtującym coraz więcej pozwów za zniesławienie, za poniżanie w opinii publicznej oraz narażanie na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 16:07Źródło komentarza: Dyrektor ŁCR złożył wypowiedzenie. „Nie mogę dalej wypełniać tej misji”
ReklamaPowiat Lubań
Reklama