Remont lubańskiego stadionu jest w końcowym etapie, trwają ostatnie prace i formalności.
Inwestycja trwała rok i wykonano całkowitą modernizację płyty głównej boiska wraz z systemem nawadniania, wybudowano zadaszone trybuny z zapleczem socjalnym. Wokół płyty głównej powstała certyfikowana bieżnia lekkoatletyczna oraz rzutnia do pchnięcia kulą i skocznia w dal.
Przy samym stadionie powstała też otwarta strefa aktywności z dwoma boiskami do piłki plażowej, siłownią, wiatą i plażą nad rzeką. Trzeba zaznaczyć, że plaża nie oznacza kąpieliska, bo takowego w tym miejscu nie będzie, ale z kąpieli słonecznych i leżakowania nad rzeką będzie można korzystać w przyszłym sezonie.
Nie zabrakło też miejsca dla najmłodszych, dla nich powstał plac zabaw z powierzchnią poliuretanową przy kładce przez Młynówkę.
Cały kompleks będzie dostępny dla mieszkańców w ciągu dnia, obiekt nie posiada sztucznego oświetlenia niezbędnego do nocnej działalności, a dodatkowo murawa boiska może być wykorzystywana tylko kilka godzin dziennie, aby pozostawała w dobrym stanie i spełniała swoje zadanie.
W przypadku części lekkoatletycznej nie ma ograniczeń w użytkowaniu, a bieżnię wykonano zgodnie z normami Unii Europejskiej i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, dlatego na certyfikowanym obiekcie będą mogli trenować nie tylko amatorzy, ale będzie można też organizować zawody z prawdziwego zdarzenia.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządza i utrzymuje lubańskie obiekty sportowe, dlatego zapytaliśmy Beatę Soczyńską, dyrektor MOSiR w Lubaniu, kiedy lubański stadion otworzy się dla mieszkańców:
Wszystkich mieszkańców chcę zaprosić 5 października na oficjalne otwarcie, wtedy pokażemy wszystkie możliwości tego obiektu.
Napisz komentarz
Komentarze