Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 5 listopada 2024 11:23
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Biblioteka w Lubaniu. Fitoterapia w naszej Bibliotece

Nadchodzi sezon chorobowy, a z tym spadek nastroju. Postanowiliśmy zatem zaprosić 4 października o 17:00 do Galerii nad Schodami specjalistkę od fitoterapii - mgr inż. Joanna Arciszewska-Olejniczak na warsztaty zielarskie – fitoterapię zaburzeń nastroju.
Biblioteka w Lubaniu. Fitoterapia w naszej Bibliotece

Czym jest fitoterapia? Pani Joanna tłumaczy:

Dziedzina, której się w pełni poświęciliśmy, należy do najstarszych dziedzin medycyny naturalnej. Pełnymi garściami czerpie z bogactw przyrody, przede wszystkim z właściwości roślin leczniczych. Warto podkreślić, że w swojej pierwotnej formie ziołolecznictwo istnieje praktycznie tak długo jak ludzka cywilizacja. Zielarz samouk od zawsze obserwował naturę, w tym zwierzęta spożywające zioła, które nie wchodziły do ich standardowej diety. Poznawał w ten sposób potencjał flory. Uczył się, które rośliny mogą być dobre (w rozumieniu przydatne w leczeniu infekcji etc.), a których lepiej unikać dla własnego bezpieczeństwa.

Pasją Pani Joanny są zarówno ziołolecznictwo, jak i sam proces wytwarzania preparatów. Bierze w nim udział od podstaw: część roślin sadzi sama i obserwuje je w procesie wzrastania, część zbiera na najczystszych obszarach Polski, starannie je selekcjonując. Później poddaje je procesom obróbki, tak by trafiły do jej pacjentów w formie autorskich mieszanek, nalewek, maści, globulek i innych. Tą miłością do roślin dzieli się z uczestnikami warsztatów zielarskich przekazując im cenną wiedzę i umiejętności samodzielnego wytwarzania skutecznych preparatów fitoterapeutycznych.

Joanna Arciszewska-Olejniczak jest zielarką, dietetyczką, psychodietetyczką, naturoterapeutką, biotechnologiem i mikrobiologiem żywności. Empatycznie i z uważnością podchodzi do pacjentów, indywidulanie dobierając metody diagnostyki i leczenia. Wielkie pokłady optymizmu i kreatywność poparta wiedzą i wieloletnim doświadczeniem sprawiają, że często z sukcesem pracuje z osobami, wobec których medycyna konwencjonalna okazuje się być nieskuteczna. Specjalizuje się w leczeniu chorób metabolicznych autoimmunologicznych i zaburzeń układu pokarmowego.

Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie z całą masą potrzebnej wiedzy!

Zapisy pod numerem telefonu: 75 722 24 69.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
wystawa
konkurs poetycki
11 listopada
manukultura
Wędrowiec
11 Listopada
Chagall
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama