Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 5 listopada 2024 15:24
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Jesień na drogach. Nośmy odblaski dla własnego bezpieczeństwa

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym przypominamy o noszeniu odblasków, szczególnie gdy poruszamy się po zmroku. Choć przepisy nakładają obowiązek noszenia ich jedynie poza terenem zabudowanym, warto pamiętać, że nosimy je przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, a nie tylko po to, aby uniknąć mandatu.
Jesień na drogach. Nośmy odblaski dla własnego bezpieczeństwa

Autor: iStock

Jesienią, gdy dni stają się coraz krótsze, a pogoda utrudnia widoczność, noszenie odblasków staje się niezbędne. Każdego roku piszemy o potrąceniach pieszych i rowerzystów. Odblaski, nawet niewielkie, mogą uratować życie, sprawiając, że jesteśmy widoczni z większej odległości dla kierowców.

W ciemnych ubraniach, bez odblasków piesi stają się praktycznie niewidoczni, a kierowcy nie mają wystarczająco dużo czasu, by odpowiednio zareagować. Nawet mały element odblaskowy odbijający światło może wydłużyć widoczność do kilkuset metrów, co daje prowadzącemu pojazd możliwość bezpiecznego ominięcia. Szczególnie w deszczową lub mglistą pogodę, gdy widoczność jest jeszcze bardziej ograniczona, odblaski stają się kluczowe.

Warto również przypominać dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków, zwłaszcza w drodze do szkoły lub na dodatkowe zajęcia, kiedy wcześnie zapada zmrok. Wraz z rosnącą liczbą wypadków na drogach, dbałość o widoczność może realnie zmniejszyć ryzyko tragicznych zdarzeń.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
hebel 02.10.2024 17:19
Najlepsi są ubrani na czarno piesi ze słuchawkami na uszach i kapturem na głowie.

Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
wystawa
konkurs poetycki
11 listopada
manukultura
Wędrowiec
11 Listopada
Chagall
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KatonTreść komentarza: Ateiści nie są tak zdemoralizowani jak katolicy! Fals - obłuda i hipokryzja to cechy tych wyznawców. Historia i życie współczesne dostarczają tego wystarczające dowody.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:37Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: Krycha-MychaTreść komentarza: Słusznie! Ksiądz może to i dzieci mogą kolędować po kasę...Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:35Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: RedemptorTreść komentarza: Wielebny! Nie dyskutuję z laikami w tym temacie bo nie miejsce i szkoda czasu i nie ma gwarancji że cokolwiek są w stanie zrozumieć. Przestępstwa zniesławienia i zniewagi należą do grupy przestępstw przeciwko czci i nietykalności cielesnej. Stanowią one przejaw ochrony życia prywatnego, zagwarantowanej w art. 47 Konstytucji. Przestępstwa te jakkolwiek mogą się wydawać podobne, różnią się w sposób zasadniczy, stanowić dwa odrębne typy czynów zabronionych pod groźbą kary. Zniesławienie związane jest przede wszystkim z działaniami mającymi poniżyć jednostkę w opinii publicznej. Zniewaga związana jest natomiast z okazaniem pogardy drugiej osobie. Przedmiotem ochrony przestępstwa zniesławienia jest godność, dobre imię, świadomość własnej wartości i szacunek do samego siebie. W przypadku zniewagi przedmiotem ochrony jest przede wszystkim cześć człowieka. Zatem - trzeba się zdecydować jaki zarzut i na jakiej podstawie postawić. Jest też problem: katolik czy katoliczka.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:33Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Dzięki temu pijakowi wzrosną składki OC .Data dodania komentarza: 5.11.2024, 11:34Źródło komentarza: Lubań. Pomnik po niedzielnym wypadku nieposprzątany, dlaczego?
ReklamaPowiat Lubań
Reklama