Prace obejmą gruntowną przebudowę płaszczyzn lotniczych, czyli płyty lotniska oraz modernizację parkingu. - "Przebudowa skróci drogę kołowania, co zwiększy przepustowość portu. Koszt inwestycji to blisko 376 milionów złotych, z czego 175 milionów pochodzi z funduszy unijnych, a reszta z kredytu i naszych środków" – wyjaśnia Karol Przywara, Prezes Portu Lotniczego Wrocław, w rozmowie z Radiem Wrocław.
Inwestycja w przyszłość
Władze portu lotniczego przedstawiają tę inwestycję jako krok w przyszłość, który ma zapewnić funkcjonowanie lotniska przez kolejne dekady. Najbardziej uciążliwy etap remontu nastąpi na początku, gdy lotnisko będzie nieczynne dla pasażerów. Władze lotniska uspokajają jednak, że przewoźnicy dostosują się do zmian, a po zakończeniu prac, podróżni będą mogli skorzystać z nowych możliwości i bardziej efektywnego systemu obsługi lotów.
Pomimo utrudnień, lotnisko cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. W tym roku liczba pasażerów może osiągnąć rekordowy poziom 4,5 miliona, a prognozy na przyszłość są jeszcze bardziej optymistyczne – po zakończeniu remontu liczba pasażerów może wzrosnąć nawet do 8 milionów rocznie.
Napisz komentarz
Komentarze