Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 2 kwietnia 2025 12:05
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Magdalena Zarębska gościem lubańskiej biblioteki

Czym jest Hobby Horse? Kiedy powstały pierwsze koniki na patyku? A jak brzmi gwara ślą-ska? Na te inne pytania udzielała uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu i Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku odpowiedzi pani Magdalena Zarębska, która była gościem lubańskiej biblioteki.
Magdalena Zarębska gościem lubańskiej biblioteki

Pani Magdalena jest autorką książek dla dzieci i dorosłych. Podczas spotkania uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu, mogli poznać gwarę śląską a to za przyczyną niesamowitej książki pt. „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował”. Dzięki niej dzieci mogły przenieść się w klimat jednego z najbardziej charakterystycznych zakątków Śląska, poznając słowa, zwroty i specyfikę tamtejszej mowy. Nie zabrakło zabawnych opowieści i pytań od uczniów, którzy chętnie włączali się w rozmowę.

Spotkanie było również okazją do inspiracji – młodzi uczestnicy chętnie dzielili się swoimi pomysłami na książki, rysunki i historie, które sami tworzą. Niektóre pytania zdradzały, że wśród słuchaczy mogą kryć się przyszli pisarze i ilustratorzy, którzy być może pójdą śladami Pani Magdaleny i będą rozwijać swoje talenty.

Tego typu wydarzenia nie tylko przybliżają dzieciom kulturę, tradycję i literaturę, ale także poka-zują, jak ważna jest pasja oraz chęć dzielenia się nią z innymi. Czy wśród uczestników znajdą się przyszli autorzy książek, miłośnicy gwar czy twórcy koników na patyku? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – dzięki takim spotkaniom ich wyobraźnia została pobudzona, a ziarno inspiracji za-siane.

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Nasze miejsce- biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
konkurs
Paranienormalni
rajd rowerowy
Pchli targ
jarmark wielkanocny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NoemiTreść komentarza: Jakim może być autorytetem dla pokolenia które po pierwsze primo zna go tylko z historii, a po drugie primo jest na bakier z Kościołem? Pomniki się obyły, ulice spowszedniały a "słynne" do niedawna - szczególnie za życia Wielkiego Herosa Cnót Wszelakich - encykliki odeszły w zapomnienie i dzisiaj już nawet to ta zwane "pokolenie JP2" nie wie na której półce leżą. Stał się postacią wielce kontrowersyjną szczególnie kiedy wykazano że ukrywał grzechy hierarchii w ogóle a już te o podłożu seksualnym szczególności. Ale o tym księża ani katecheci nawet półgębkiem ... A "róże panien" gustują tylko w modlitewnikach i różańcu. Taka to religia.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 10:02Źródło komentarza: Jan Paweł II autorytetem dla młodych? Odpowiadają w sondażuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: super tekst, tylko wiekszosc tych bezrobotnych pracy nie szuka bo jest potrzebne do zasileu z opieki a te 7 % bezrobocia trzeba liczy razy 3 gdyby nie zatrudnienie ludzi w Niemczech lub Czechach z powiatuData dodania komentarza: 2.04.2025, 09:54Źródło komentarza: XIII Sesja Rady Powiatu Lubańskiego. Bezrobocie w powiecieAutor komentarza: Ja tylko tak:Treść komentarza: Wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące powiatem, bez skutku walczyły(?) o inwestorów. Potrzebna jest w Lubaniu dobra edukacja i nowe miejsca pracy. Z jakiego źródła chcecie się bogacić?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 09:35Źródło komentarza: XIII Sesja Rady Powiatu Lubańskiego. Bezrobocie w powiecieAutor komentarza: 😉Treść komentarza: Tu referendum robi kontr kandydatka z wyborów. W Olsztynie kontrkandydat jest za leniwy aby się za to zabrać, ale przyjdzie okres wyborów to nagle się obudzi a sprawy gminy zaczną być ważneData dodania komentarza: 2.04.2025, 09:31Źródło komentarza: Burmistrz odpowiada na inicjatywę referendalną. "Nie działam sama – decyzje podejmujemy wspólnie"
ReklamaPowiat Lubań
Reklama