Adorowanie kogoś to dokładnie tyle, co podziwianie i myślenie o tej osobie bezkrytycznie, czyli koncentrowanie się wyłącznie na jej zaletach i myślenie o niej tak jakby nie miała żadnych wad. Jednak adorowanie ma zbawienny wpływ na związki. Ludzie, którzy się adorują są po prostu szczęśliwsi, im więcej jej w związku tym lepiej.
Tak naprawdę każdy lubi być adorowany i zasypywany wszelkimi pochwałami. Zazwyczaj pochwały pod swoim adresem przyjmujemy bezkrytycznie, podnosi się nasza samoocena, świat staje się piękny. O zgrozo nierzadko jesteśmy gotowi przyjmować bezkrytycznie nawet te pochlebstwa, które nijak mają się do rzeczywistości.
Jak się okazuje kobiety lubią być chwalone za wygląd a mężczyźni za ich „moc sprawczą”. Każda Pani z przyjemnością usłyszy – Pięknie dziś wyglądasz - czego nie wypada już powiedzieć mężczyźnie. Z kolei Panów cieszą pochwały w stylu – Świetnie się na tym znasz, czy - jaki ty jesteś mądry. Kobiety ze względu na potrzebę trwałych związków maja o wiele większe zapotrzebowanie na pochwały niż mężczyźni. U mężczyzn przesada z adorowaniem może przynieść skutek odwrotny. Nadmierne chwalenie może zacząć nużyć i w końcu wystraszyć mężczyznę. Może sprawić, że poczuje on, że ta bliskość zaczyna mu zagrażać.
Nawet jeżeli wiemy że, adorowanie i komplementy to paliwo dla udanych związków, często o tym zapominamy. Dlatego Dzień Wzajemnej Adoracji, to ważne i potrzebne święto. Zresztą każda okazja, by sprawić komuś przyjemność, choćby wzajemnym adorowaniem się, jest dobra. Tym bardziej nabiera ona na wartości, kiedy pochwałę mówi się szczerze i kieruje w stronę osoby, którą się kocha i szanuje.
Napisz komentarz
Komentarze