Szlachetna Paczka to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie i darczyńców. Wolontariusze szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny.
- Zakończyliśmy etap odwiedzania rodzin, historie o nich pozyskiwaliśmy od naszych partnerów, instytucji, szkół, MOPS-ów , GOPS-ów, parafii. Samo odwiedzanie rodzin trawo dwa miesiące. W tej chwili wolontariusze odwiedzili ponad 75 rodzin z czego już wybrano 32 rodziny, a 5 czeka na zatwierdzenie, a do odwiedzenia zostało jeszcze 7 rodzin. - mówi nam prowadzący w tym roku projekt Adrian Rudziński.
Dobroczyńcy, angażując się finansowo, dają swoją energię i dobroć, dzięki której system Szlachetnej Paczki może skutecznie działać. W 2014 roku Szlachetna Paczka Zjednoczyła niemal 1 000 000 Polaków! 19 580 rodzin otrzymało nadzieję i impuls do zmiany. 12 000 wolontariuszy Paczki, czyli SuperW działało w 570 lokalizacjach w całej Polsce.
- Szlachetna Paczka w Lubaniu odbywa sę po raz czwarty. W tej chwil jesteśmy na etapie pozyskiwania darczyńców. Dzisiaj o północy na naszej stronie www.SzlachetnaPaczka.pl ruszyły anonimowe opisy. Potencjalni darczyńcy mogą tam wejść i wybrać rodzinę, którą chcą wspomóc i przygotować dla niej paczkę. - dodaje Adrian Rudziński.
Przemarsz informujący o otwarciu bazy rodzin rozpoczął się przy supermarkecie Kaufland następnie wolontariusze przeszli ulicami miasta informując o tym głośno. Około godziny 12.00 pochód zakończył się pod fontanną, gdzie odbył się koncert, rozdawane były balony oraz ulotki informujące o tym, jak mądrze nieść pomoc osobom potrzebującym.
Napisz komentarz
Komentarze