Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 24 listopada 2024 00:36
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Deptak Zdrojowy – „sukces tego lata”

Początek funkcjonowania deptaka przy ulicy Zdrojowej nie zapowiadał się obiecująco. Teraz gdy po remoncie funkcjonuje on przez kilka miesięcy burmistrz Świeradowa-Zdroju mówi wprost - „lato na deptaku możemy zaliczyć do udanych”. Teraz trzeba czekać czy równie owocnie będzie zimą. Nie można też spoczywać na laurach, bo wciąż wiele jest do zrobienia.  
Deptak Zdrojowy – „sukces tego lata”

Początek funkcjonowania deptaka przy ulicy Zdrojowej nie zapowiadał się obiecująco. Pod koniec maja restauratorzy ostrożnie podchodzili do pomysłu wystawiania ogródków gastronomicznych. - mówi burmistrz Świeradowa-Zdroju Roland Marciniak. - Ale z tygodnia na tydzień kolejni przedsiębiorcy organizowali ogródki. W połowie lipca na ulicy Zdrojowej funkcjonowało 10 ogródków „piwnych”, które jednorazowo mogę przyjąć ponad 300 osób. - dodaje.  Świeradów-Zdrój systematycznie rozwija się w tej materii.

- W całym mieście mamy ponad 600 miejsc siedzących w ramach wspomnianych ogródków. Śmiało można uznać, że w okresie letnim deptak przy ulicy Zdrojowej spełnia swoją funkcję. Sądzę, że w czasie ferii zimowych będzie słabiej, bo wewnątrz lokali gastronomicznych nie ma tylu miejsc, co latem na zewnątrz. - tłumaczy burmistrz.

Miejskie władze zdają sobie jednak sprawę, że nie wszystko jest idealnie. - Nietrudno zauważyć, że głównym problemem deptaka zdrojowego jest zbyt mało miejsc postojowych wokół. Według moich szacunków wokół Zdrojowej potrzebujemy jeszcze ok. 300 miejsc parkingowych. Jeśli nie uda się w najbliższych latach systematycznie zorganizować takiej ilości miejsc dla aut, działalność gospodarcza przy deptaku nie będzie się optymalnie rozwijać. - zauważa Roland Marciniak. 

To nie jedyne cele władz samorządowych. - Poza parkingami powinniśmy też przeprowadzić rewitalizację otoczenia deptaka. Mam na myśli ulice odchodzące od ulicy Zdrojowej: Słowackiego, Piastowską, Sienkiewicza, Batorego, Żeromskiego, Parkową (górny odcinek), Dojazdową, Mickiewicza, Wyszyńskiego. Będą to kolejne inwestycje o dużym znaczeniu dla funkcji uzdrowiskowej miasta. Oczywiście nic od razu. Trzeba mieć pieniądze, dokumentacje i najlepiej dofinansowanie zewnętrzne. - opowiada burmistrz. 

Władze mają więc ambitne plany dotyczące centrum miasta. Miejmy nadzieję, że uda się je zrealizować.   


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Chagall
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama