Badanie wzroku naszych dzieci należy powierzyć specjalistom - lekarzom okulistom i optometrystom. Jak bardzo jest to ważne uczula nas Marta Modzelewska, która jest optykiem w trzecim pokoleniu i od 14 lat sama prowadzi salony optyczne.
Nie daj się oszukać i sam wybierz okulistę! Profesjonalistów znajdziesz w salonie optycznym No. 1. Teraz skorzystasz także z wielu promocji. Wszystkie dzieci w wieku od 0 do 18 lat szkła utwardzane dostaną za darmo. Zadbaj o oczy swojej pociechy! Przyjdź po poradę i zaufaj najlepszym specjalistom w okolicy. Promocja dotyczy, zarówno salonu w hipermarkecie Real w Zgorzelcu (ul. Słowiańska 2) jak i salonu znajdującego się w Lubaniu przy ul. Ratuszowej 14. |
To od nas rodziców, zależy rozwój dziecka, a zwłaszcza jego wzroku. W pierwszym etapie życia, jeżeli nie obserwujemy u dziecka niepokojących objawów: nie zezuje, prawidłowo reaguje na to, co dzieje się wokół niego, wystarczy, że zbadane zostanie w trzecim roku życia. Natomiast, jeżeli rodzice mają wadę wzroku to mimo, że nie obserwujemy niepokojących objawów, dziecko powinno być zbadane do 12-go miesiąca życia przez lekarza okulistę.
W dzisiejszych czasach zaleca się noszenie okularów już w okresie niemowlęcym. Ma to ogromne znaczenie i aby w dalszych etapach życia wzrok rozwijał się prawidłowo, wada powinna być korygowana już w dzieciństwie.
Dlaczego powinniśmy zwracać uwagę kto bada wzrok naszego dziecka? Układ wzrokowy dziecka wymaga badania w profesjonalnym gabinecie lekarskim, czasami przy użyciu środków farmakologicznych. Aby móc je zaaplikować trzeba mieć odpowiednie kompetencje.
Ponadto bardzo często ograniczamy się jedynie do badania ostrości widzenia, pomijając wiele aspektów skomplikowanego procesu widzenia jakimi są: obuoczność, funkcje wzrokowo-motoryczne, akomodacja, postrzeganie /percepcja/, orientacja.
Prawidłowe widzenie ma niesłychany wpływ na wiele innych procesów życiowych człowieka. W pracach naukowych wykazano, ścisły związek z postępami w nauce naszych dzieci. I dlatego musimy wiedzieć, kiedy należy zgłosić się do specjalisty. Z pomocą przychodzi tu optometria.
Specjaliści opracowali ”listę niedomagań funkcjonalnych układu wzrokowego". Na podstawie wypełnionej tabeli, występowania niedomagań i ich częstotliwości możemy stwierdzić czy przypadkiem nie musimy zgłosić się z dzieckiem o pomoc.
Część pytań w tabeli poniżej może w pierwszej chwili wydawać się zbędna, jednak często nie zdajemy sobie sprawy jak wielki wpływ na zachowanie naszych dzieci może mieć niezdiagnozowana wada wzroku.
Punktacja: NIGDY - 0, RZADKO - 1, CZASAMI - 2, CZĘSTO - 3, ZAWSZE – 4. Jeżeli suma punktów przekroczy 25, należy zwrócić się do specjalisty.
Napisz komentarz
Komentarze