Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 25 listopada 2024 00:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Oferta edukacyjna szkół Powiatu Lubańskiego

Kończysz właśnie szkołę podstawową lub gimnazjalną i rozważasz wybór dobrej szkoły średniej? Sprawdź możliwości kontynuowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański, bo naprawdę warto.
Oferta edukacyjna szkół Powiatu Lubańskiego

Ciekawe kierunki, dobra baza dydaktyczna, doświadczona karda pedagogiczna to gwarancja bardzo dobrego przygotowania w zakresie kształcenia ogólnego i możliwość zdobycia ciekawego zawodu.

Pamiętaj, to jaką teraz wybierzesz szkołę w ogromnym stopniu zaważy na Twoim dalszym życiu i karierze zawodowej. Nie zwlekaj! Zainwestuj w siebie i dołącz do szczęśliwego grona uczniów naszych szkół ponadgimnazjalnych!

Chcesz być od nowego roku szkolnego uczniem jednej z naszych szkół? Zapoznałeś się już z naszą ofertą edukacyjną? Wejdź na stronę szkoły, którą jesteś zainteresowany,  zapoznaj się z jej ofertą edukacyjną i wybierz tą, która Cię interesuje.

Poznaj nasze szkoły już dziś. Na pewno nie będziesz żałować.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu

 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu

Jakie w tym roku czekają nas zmiany?

- Licea i technika reformę edukacji odczują właśnie w tym roku. Mamy świadomość, że właśnie w tym naborze jednocześnie będą się starali dostać do naszych szkół pierwsi ósmoklasiści ze zreformowanych podstawówek i ostatni gimnazjaliści. Jesteśmy na to przygotowani  -  zaznacza Walery Czarnecki, starosta lubański.

Na skutek, od kilku lat prowadzonych zmian w systemie oświaty polegających między innymi na  likwidacji gimnazjów, rok szkolny 2019 – 2020 dla samorządów powiatowych to  szczególne wyzwanie.

Właśnie w tym roku naukę w gimnazjach kończą uczniowie ostatniego rocznika tego typu szkoły a równocześnie naukę kończą uczniowie ósmej klasy szkół podstawowej. Tak, więc do szkół średnich pójdzie podwójny rocznik dzieci będących w tym samym wieku. Te, które kończą szkołę podstawową i te, które kończą gimnazjum.

Uczniowie po obu szkołach nie spotkają się w jednej klasie bowiem ich tok nauczania będzie różny. Pójdą one do dwóch odrębnych typów szkół. Najlepiej pokazuje to poniższy rysunek. Nabór do obu typów szkół odbędzie się odrębnie, ale w tym samym czasie.


 

- W związku z tymi zmianami  od dłuższego czasu trwają w naszych trzech Zespołach Szkół, obecnie jeszcze ponadgimnazjalnych, intensywne przygotowania do przyjęcia podwójnego rocznika uczniów. Ogółem  zostało przygotowanych 812 miejsc w klasach pierwszych dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przygotowana przez Nasze Szkoły oferta edukacyjna jest bogata i mamy nadzieję, że zaspokoi potrzeby tegorocznych absolwentów – mówi Konrad Rowiński, wicestarosta lubański.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów dotychczasowego gimnazjum oraz szkół podstawowych

Lp. Rodzaj czynności Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym Terminy w postępowaniu uzupełniającym
1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. od 13 maja do 25    czerwca 2019 r. od 26 do 30  lipca 2019 r.
2. Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu od 21 do 25 czerwca 2019 r. --------------
3. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczonych w oświadczeniach, w tym  dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z ustaleniem tych okoliczności. do 28 czerwca 2019 r. do 5 sierpnia br.
4. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły. 16 lipca br. 21 sierpnia 2019 r.
5. Wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie kandydatowi z listy kandydatów zakwalifikowanych, który dokonał wyboru kształcenia w danym zawodzie w jednej szkole, w przypadku złożenia przez kandydata oświadczenia, o wyborze tej szkoły. od 16 do 18  lipca 2019 r. od 21 do 23 sierpnia 2019 r.
6. Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. od 16 do 24 lipca 2019 r. od 21 do 29 sierpnia 2019 r.
7. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. 25 lipca br. 30 sierpnia 2019 r.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MlotemCzarnąHołotę! 02.04.2019 19:49
Co z tego miliardy kosztującego wysiłku edukacyjnego Państwa skoro żaden z uczniów przytomnych paleniu "czarodziejskich" w 100% plastikowych dioksynogennych utensyliów i takich też bo kolorowych książek werbalnie nie zaprotestował, ręki z zapałką klesze nie wykręcił, na policję nie zadzwonił, ogniska wiadrem wody nałapanej pod amboną nie zalał? Przecież wspomniane dioksyny, furany und masa innych kancerogenów syntetyzujących się podczas palenia w/w plastikowych zabawek i lakierowanych książek nieporównywalnie bardziej zaszkodzą żyjącym tu i teraz a także niezliczonym pokoleniom następczym (wspomniane kancerogeny "żyją"-trują/raka wywołują przez - bagatela - nawet 5 mln lat!!) niż inkryminowane im "czarodziejskie moce" które - poprzez fakt zwrócenia się przeciw nim kapłanów jedynie słusznej religii - uzyskały w ten sposób swego rodzaju imprimatur-uznanie że rzeczywiście one takie straszne i moce mające są jak tym infantylnym, zabobonnym zwróceniem na nie niszczycielskiej uwagi Kościoła w nie "wmówiono"!! No bo czyż kapłani-było nie było chodzący przedstawiciele Instytutki Kościoła zawracaliby sobie i innym głowy czymś, co żadnych "mocy okultystycznych" sobą nie reprezentuje czym - co dla motłochu rzecz oczywista - rzeczywiście stanowi zagrożenie dla ich ziemskiego bytu i pośmiertnego rajskiego przebytu?

Pan Herakliusz 02.04.2019 15:59
Powiadają, że najnowszym programie szkolnym są zajęcia palenia "niesłusznych" książek. Zainaugurowali ten cykl księża na terenie diecezji gdańskiej. Po niedzielnej mszy (31 marca 2019) księża, ministranci i wierni z parafii NMP Matki Kościoła i Świętej Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku puścili z dymem zbiór nieusakralnionych różności. Dlaczego? - Bez Bożego ducha ciężko to zrozumieć - tłumaczył proboszcz parafii. Wierni zostali poproszeni, aby na niedzielną mszę przynieść ze sobą „przedmioty magiczne”, które „odciągają młodych ludzi od wiary”. "O obrotach ciał niebieskich:" nie palili. Faszyści też palili książki. Może niedługo zaczną ponownie płonąć stosy. Kościół ma w tym spore doświadczenie. 12 tez prowadzących do palenia książek opublikował "Voelkischer Beobachter". Naprawdę komuś, dziś, zależy by przypominać kto dał pieniądze na ten instrument hitlerowskiej propagandy?

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama