Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Artykuły sponsorowane

Artykuły sponsorowane

Obróbka plastyczna – co to takiego?

Obróbka plastyczna jest metodą obrabiania metali, która polega na zmienianiu kształtu blach. Dzieje się to dzięki ugniataniu materiału do momentu przekroczenia jego granic plastyczności. Podczas tego procesu modyfikacji ulega nie tylko kształt, ale i struktura metalu. W zależności od temperatury odkuwki blach obróbka plastyczna może przebiegać na gorąco, półgorąco, albo na zimno.

czytaj więcej

Zdobądź wyższe wykształcenie i dyplom najlepszej niepublicznej uczelni na Dolnym Śląsku!

Rekrutacja trwa!

Już 3 lipca ogłoszone zostaną wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Wielu maturzystów przed przystąpieniem do egzaminu dojrzałości, już zdecydowało „co dalej po maturze”. Jednak są i tacy, którzy nadal zastanawiają się nad wyborem zarówno uczelni jak i kierunku studiów. Wybór nie jest łatwy, bo uczelnie każdego roku zachęcają nowymi kierunkami, promocjami, etc. Podejmując decyzję o wyborze studiów, warto wybrać taki kierunek, który po studiach otworzy drzwi do kariery i co najważniejsze zapewni stabilne zatrudnienie. Ważne też, aby w trakcie studiów mieć możliwość zdobywania wiedzy, doświadczenia zawodowego, a przy tym móc realizować własne pasje i zainteresowania. Taką ofertę posiada Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu.

czytaj więcej

„AGROMET” ZEHS LUBAŃ SA

Nowe oferty pracy

„AGROMET” ZEHS LUBAŃ SA – producent siłowników hydraulicznych – zakład z wieloletnią tradycją, nowoczesnym parkiem maszynowym, stosujący najnowsze technologie - poszukuje kandydatów na następujące stanowiska:

czytaj więcej

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Podróży MyTravel.pl

Wakacje z biurem podróży

W tym sezonie niemal 7,5 mln Polaków zamierza wyjechać na zagraniczne wakacje. Do łask wracają Egipt, Tunezja i Turcja. Z liczby tej ponad połowa Polaków zamierza skorzystać z usług biur podroży, powierzając swój urlop doświadczonym touroperatorom.

czytaj więcej

Rodzaje wag technicznych, o których musisz wiedzieć

W zakładach przemysłowych nie opłacałoby się wykorzystywać domowe wagi, dlatego też zostały stworzone wagi techniczne. Dzięki bardzo dużej wytrzymałości oraz oczywiście jakości niestraszna jest im nadmierna eksploatacja i ciężary liczące kilkaset kilogramów. Jednak co najważniejsze są one niezmiernie dokładne, a kiedy tylko dopasujemy odpowiedni rodzaj wagi technicznej do swoich potrzeb, to szybko zauważymy lepsze efekty funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej

Jak chronić urządzenia elektroniczne?

Obecnie urządzenia typu laptop, smartfon czy tablet są nieodłącznymi akcesoriami wielu ludzi. Niewątpliwie są to cenne sprzęty, które ułatwiają pracę, a poza tym, są świetnym narzędziem rozrywki. Warto zatem zatroszczyć się o odpowiednią ochronę urządzeń, by mogły służyć użytkownikom przez długi czas.

czytaj więcej

Gry karciane - popularny rodzaj rozrywki

Gry karciane są bardzo popularną rozrywką towarzyską. W zależności od użytego rodzaju talii wyróżnia się gry: tradycyjne i kolekcjonerskie. Za prekursorów gier karcianych uważa się Chińczyków. Pierwsze talie pojawiły się w Azji w X w. Przyjmuje się, że ten rodzaj rozrywki pojawił się w Europie w XIV w. Do Polski moda na karty przybyła z Niemiec w XV wieku i początkowo była popularna głównie w miasteczkach, gdzie mieszkała ludność niemiecka.

czytaj więcej

Eurobank

Kredyt w 15 minut

Prowadzisz firmę na zasadzie ryczałtu lub książki przychodów i rozchodów??? To masz kredyt w 15 minut.

czytaj więcej

Aktywny wypoczynek z przyjaciółmi

Spotkania w gronie przyjaciół zazwyczaj wyglądają tak samo. Albo są to imprezy domowe, albo spotkania na mieście. Owszem taka forma spędzania czasu będzie fajna, ale za pierwszy, drugim czy trzecim razem, ale nie non stop. By umocnić relacje z przyjaciółmi i w końcu przełamać rutynę warto na spotkanie towarzyskie wybrać Paintball, który na pewno dostarczy niezapomnianych chwil. Amatorzy mocnych wrażeń mogą wybrać Survival Militarny bądź taktyczną grę z ASG. Możliwości w tej kwestii jest bardzo dużo.

czytaj więcej

COMFORT zwiększa zatrudnienie!

Oferty pracy dla: logistyków, inżynierów budownictwa, chemika budowlanego, projektanta, specjalisty ds. personalnych, specjalisty ds. zakupów oraz pracowników budowlanych różnych specjalności.

 

 

czytaj więcej

Wampiry dotarły do Lubania

Eurobank po raz kolejny wyróżnia się spośród licznej konkurencji. Niestandardowe podejście do klienta i liczne pomysły zachęcają nowych, jak i obecnych klientów do odwiedzenia placówki banku przy ul. Rynek-Sukiennice 27.

czytaj więcej

Komputery przemysłowe

W zależności od tego, co czego będzie nam potrzebny komputer, warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego sprzętu, ściśle dopasowanego do naszych wymagań. Komputery, które każdy zna z domowego zaplecza czy biura, nie mają nic wspólnego z tym, co potrzebujemy, gdy musimy wspomóc przemysł fabryczny. Wszędzie tam, gdzie komputer ma kontrolować i pilnować w jakikolwiek sposób procesy przemysłowe, np. obsługę maszyn, potrzeba czegoś więcej niż zwykłego „peceta”.

czytaj więcej

Pierwsza taka szkoła w powiecie

Opiekun medyczny czy kosmetyczka to kierunki, których absolwenci mogą liczyć na dobrze płatną pracę, zarówno w Polsce jak i za granicą. Rynek pracy jest niezwykle chłonny i ciągle brakuje dobrze wykwalifikowanych pracowników w wielu profesjach. W szerokiej ofercie Zespołu Szkół Społeczno-Medycznych, znalazły się te dwa nowe kierunki. Osoby zainteresowane do końca marca mogą zapisać się na nowo powstałe kierunki. W Szkole każdy znajdzie coś dla siebie.

 

czytaj więcej

Darmowe sprawdzenie BIK-u dla wszystkich

Eurobank po raz kolejny wychodzi naprzeciw mieszkańcom naszego powiatu. Niejednokrotnie klienci są zdziwieni, że kredyt którego nie mają już od lat nadal widnieje jako aktywny, co znacznie obniża zdolność kredytową lub powoduje odmowę udzielenia kolejnego zobowiązania. Zapraszamy wszystkich, którzy mają bądź mieli kiedykolwiek zobowiązania finansowe na sprawdzenie BIK-u.

czytaj więcej

Walentynkowa promocja

Jak co roku, salon optyczny New Optics w Lubaniu przygotował walentynkowe niespodzianki. W Walentynki, 14 lutego na klientów czeka 30% rabatu na cały asortyment. Tego dnia możesz podarować swojej bliskiej osobie prezent w postaci pięknych okularów przeciwsłonecznych lub korekcyjnych, a jeśli nie wiesz co wybrać przygotowaliśmy również bony upominkowe.
To wszystko 30% Taniej!

czytaj więcej

Zalety parkingów przy lotnisku

Obawy co do pozostawienia samochodu na parkingu przy lotnisku są nieuzasadnione. Osoby, które pozostawią swoje cztery kółka w takim miejscu mogą spokojnie wsiąść do samolotu, gdyż ich auto będzie pod stałym monitoringiem. Oczywiście parking przy lotnisku nie jest darmowy, ale na pewno nie będzie zbyt dużym obciążeniem portfela.

czytaj więcej

Szczelne okna to ciepła zima – jak uszczelnić okna bez pomocy specjalisty?

Zima w Polsce nie należy do ciepłych. Co prawda, na śnieg nie ma co liczyć, ponieważ pojawia się coraz rzadziej i w coraz mniejszych ilościach. Jednak wiatr i mróz dają się we znaki, szczególnie wtedy, kiedy trzeba wyjść z domu. Jednak niekiedy i w domu, temperatura nie jest zachwycająca. Zimy w naszym klimacie, nie da się przetrwać w domu, bez odpowiedniego ocieplenia. Tyczy się to zarówno całego budynku, który powinien być ocieplony np. styropianem, jak i wnętrz, które ogrzewa się paląc w piecu.

czytaj więcej

Nowy Rok z Eurobankiem

Eurobank po raz kolejny przygotował wyjątkową ofertę dla obecnych i nowych klientów. Skorzystaj z „pożyczki na już” – szybko, tanio i bez prowizji.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  Następna Ostatnia