Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Artykuły sponsorowane / Ponad 26 tys. zł. na założenie własnej firmy

Ponad 26 tys. zł. na założenie własnej firmy

Ponad 26 tys. zł. na założenie własnej firmy

Foto: Organizator

Dotacje do 20 000 złotych na zakupy wyposażenia oraz 6600 złotych na opłacenie składek ZUS. To propozycja Sudeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości dla niepracujących mieszkańców powiatu lubańskiego i lwóweckiego, którzy chcą założyć własną firmę. Pieniądze przyznawane są w ramach projektu współfinansowanego z Unii Europejskiej pn. Własny biznes nie jest dla wybranych

Ponad 26000 złotych dotacji Unii Europejskiej na założenie własnej firmy

Właśnie rusza rekrutacja do tego projektu .Sudecki Inkubator Przedsiębiorczości wesprze w naszym regionie około 40 nowych przedsiębiorców. – Takie osoby muszą być zameldowane, przynajmniej tymczasowo, na terenie powiatów lwóweckiego lub lubańskiego. Muszą być osobami niepracującymi w wieku powyżej 30 lat -mówi Maria Kamińska koordynatorka projektu.

Uczestnicy projektu z najlepszymi pomysłami na własny biznes otrzymają do 20 000 złotych na zakupy niezbędne do uruchomienia ich firmy, zwrot kosztów wydatkowanych na składki ZUS oraz wsparcie szkoleniowo-doradcze przez pierwsze 12 miesięcy działalności nowej firmy. – Nie ma większych ograniczeń związanych z zakupami do firmy. Muszą one być niezbędne do jej działania na rynku gospodarczym oraz muszą być kupowane za rynkowe ceny- mówi koordynatorka projektu z ramienia Forum Aktywności Lokalnej.

Czy można kupić za te pieniądze np. samochód? – Tak jest to możliwe, ale pod pewnymi warunkami, o których informują nasi konsultanci na infolinii informacyjnej projektu pod numerem telefonu 748480100- mówi Kamińska.

W projekcie nie ma też większych ograniczeń związanych z rodzajem planowanej do uruchomienia działalności gospodarczej. Najważniejsze, aby firma utrzymała się na rynku przez min. 12 miesięcy od jej powstania i miała szanse na rozwój swoich produktów i usług. Szczegółowe informacje na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz zasad udzielania dotacji na założenie własnej firmy uczestnicy dotowanego przez Unię Europejską projektu otrzymają podczas szkoleń z ekspertami, które będą odbywały się na terenie Lubania i Lwówka Śląskiego.

–To jedna z ostatnich, takich okazji na otrzymanie bezzwrotnego wsparcia na uruchomienie własnego biznesu- mówi Arkadiusz Czocher dyrektor Sudeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. -Unia Europejska preferuje raczej tzw. instrumenty zwrotne czyli na przykład pożyczki i raczej takich form wsparcia powinniśmy się przede wszystkim spodziewać w najbliższych latach- dodaje. Osoby zainteresowane otrzymaniem bezzwrotnych dotacji, mogą już dzisiaj skontaktować się z Sudeckim Inkubatorem Przedsiębiorczości pod numerem telefonu 74 8480100 i sprawdzić szczegółowe warunki udzielania wsparcia projektowego.

Autor: Artykuł napisany we współpracy z Sudeckim Inkubatorem Przedsiębiorczości