Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Centrum rehabilitacji i relaksu

Villa Olsna

Villa Olsna

Foto: Villa Olsna

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że polska służba zdrowia nie jest doskonała. Pół biedy jak dopadnie nas grypa, poważne kłopoty zaczynają się już przy złamaniu, czy tak powszechnym urazie kręgosłupa. Terminy wizyt u rehabilitantów i fizjoterapeutów zazwyczaj są tak odległe, że wizyta okazuje się potrzebna jak „umarłemu kadzidło”...

Podjęcie rehabilitacji we właściwym momencie jest kluczowe dla szybkiego i efektywnego powrotu do pełnej sprawności. Powinna być podjęta jak najwcześniej! „Planowanie” zabiegów rehabilitacyjnych na kilka tygodni czy miesięcy po urazie jest działaniem na szkodę pacjenta. To niepotrzebne dodatkowe dolegliwości i komplikacje. Musimy zdawać sobie sprawę, że w większości przypadków, już dzień po operacji, założeniu gipsu czy jakiegokolwiek opatrunku, można rozpocząć proces rehabilitacji. - mówi fizjoterapeutka, Dejana Glavaš-Szymańska z Villa Olsna w Olszynie.

„Szybki” tryb życia, tak obecnie popularny, prowadzi prędzej czy później do kłopotów zdrowotnych, a to właśnie zdrowie powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu. To przecież dzięki niemu możemy cieszyć się pełnią życia. Urazy i choroby są przyczyną mniejszej aktywności, powodują spadek siły i wytrzymałości. Im dłużej trwa leczenie, tym większe są szkody w życiu prywatnym i zawodowym.

Powrót do sprawności zawsze wiąże się z cierpieniem, a razem z pacjentami cierpią ich portfele. W większości wypadków i tak korzystamy z prywatnych gabinetów, ważne aby wybrać profesjonalistę, który skutecznie uwolni nas od bólu, szybko „postawi na nogi” i łagodnie potraktuje nasz budżet.

Oferuję swoim pacjentom wieloletnie doświadczenie poparte nowoczesnymi metodami leczenia. Każdy pacjent to jakaś historia, to godziny naszej wspólnej pracy – mówi fizjoterapeutka Dejana Glavaš-Szymańska – Skuteczne leczenie wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia, które oferujemy w Villi Olsna. Nie zawsze, jednak potrzebna jest rehabilitacja, od czasu do czasu warto zafundować sobie chwilę odprężenia, aby ukoić skołatane nerwy. Wówczas dobrze zrelaksować się w saunie czy jakuzzi, a przy sprzyjającej aurze poczytać książkę na naszej łące. Miłośnicy fitnessu, po siłowni mogą skorzystać z odprężającego masażu. Wszystko to w miłej atmosferze i przystępnych cenach, przykładowo dwa zabiegi fizykalne i masaż to koszt jedynie 37 zł.- dodaje Dejana Glavaš-Szymańska.

Villa Olsna to nowo wybudowane centrum rehabilitacji i relaksu w Olszynie. Villa otrzymała swoją nazwę na pamiątkę najstarszej, historycznie udokumentowanej nazwy Olszyny. Właściciele chcieli zaznaczyć swoje przywiązanie do społeczności i samej miejscowości. Stworzyli miejsce, gdzie można leczyć ciało i duszę...

 

Villa Olsna
ul. Źródlana 46, 59-830 Olszyna
Tel: 572 945 548

Autor: red.