Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / Artykuły sponsorowane / Opieka dzienna jak żłobek

Planeta Uśmiechu

Opieka dzienna jak żłobek

Opieka dzienna jak żłobek

Foto: eLuban.pl

W związku z ciągłym zapotrzebowaniem na żłobek w naszym mieście, od początku wakacji nowe przedszkole Planeta Uśmiechu uruchomiło tak zwaną opiekę dzienną nad dziećmi od 15 miesiąca życia do 2,5 lat. Wciąż też trwają zapisy do przedszkola, które rozpoczyna działalność już od 1 września.

Dzienna opieka
Podobnie jak w przypadku żłobka, pomaga rodzicom w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. W czasie, gdy rodzice nie mogą sprawować opieki nad dzieckiem mogą je powierzyć opiekunom Planety Uśmiechu. Dzienna opieka zapewnia dziecku właściwą edukację uwzględniając przy tym wiek, indywidualne potrzeby oraz rozwój psychomotoryczny dziecka. Piątką maluchów zajmuje się jeden opiekun dzięki czemu dzieci bezpiecznie uczą się i rozwijają.

Przedszkole
Planetę Uśmiechu tworzą ludzie, którzy sami są rodzicami dwójki przedszkolaków i pragną stworzyć wspaniałe miejsce, pełne zabaw i uśmiechu! Dlatego propozycja nowego Niepublicznego Przedszkola Edukacyjnego w Lubaniu wydaje się bardzo ciekawa.

- Kiedy nasze dzieci zaczęły chodzić do przedszkola, zauważyliśmy czego jako rodzicom, nam brakuje. Doszliśmy z mężem do wniosku, że warto stworzyć miejsce, według nas idealne, dla dzieci i rodziców – mówi Magdalena Wieczorkowska. - Nasza Planeta Uśmiechu ma być miejscem, w którym dzieci uczą się poprzez zabawę przy zachowaniu zdrowej równowagi między jednym a drugim, aby dzieci się nie nudziły i miały czas na rozrywkę.

W związku z planowaną realizacją projektów międzynarodowych i położeniem przedszkola u styku trzech granic przewidziano bardzo bogatą ofertę językową. Maluchy w trakcie zajęć będą miały okazję uczyć się języków obcych: angielskiego, niemieckiego i czeskiego. Zdobytą wiedzę utrwalą poprzez udział w międzynarodowych programach.

Nie zabraknie zajęć z logopedą, czy zajęć ruchowych – tańca i jogi. Dzieci poznają też zasady zdrowego odżywiania i wcielania ich w życie. Od początku wprowadzone będą dwa projekty żywieniowe, które pomogą zrozumieć dlaczego warto prowadzić zdrowy tryb życia – „Jem warzywa i owoce” oraz „Wolę wodę”.

Przy przedszkolu powstanie mała zagroda ze zwierzętami i ogródek warzywny. Projekty te będą systematycznie wdrażane w „życie” nowego przedszkola. Wszystko ma opierać się na dobrej zabawie i kalendarzu, który jest pełen świąt i dni, które można wykorzystać do świetnej zabawy.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” dlatego najważniejsze jest dla nas szczęście naszych przedszkolaków, aby pobyt na „Planecie Uśmiechu” cieszył i uczył dzieci i rodziców. Cel ten nie jest prosty, ale dołożymy wszelkich starań, aby go osiągnąć - zapewniają Magdalena i Robert Wieczorkowscy.

Wciąż trwają zapisy do przedszkola i opieki dziennej. Szczegółowe informacje uzyskają Państwo pod nr telefonu 503125305 i na stronie: facebook.com/PlanetaUsmiechu

Autor: Artykuł sponsorowany