Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / Artykuły sponsorowane / Okulary przeciwsłoneczne - niezbędny element przez cały rok

Optyk N1

Okulary przeciwsłoneczne - niezbędny element przez cały rok

Okulary przeciwsłoneczne - niezbędny element przez cały rok

Choć okulary przeciwsłoneczne są najbardziej kojarzone z latem to warto z nich korzystać przez cały rok. Utarło się, że najwięcej szkodliwego promieniowania jest latem natomiast pronienie UV odbijają się aż w 85% od śniegu, a to znacznie więcej niż od piasku na plaży.

Aby zachować prawidłową profilaktykę powinniśmy dbać o zabezpieczenie gałek ocznych przez cały rok.

Co nam grozi?
Skutki nadmiernego promieniowania to na pewno poczucie dyskomfortu, mrużenie (zmarszczki), pieczenie i łzawienie, średnia jakość widzenia. Ochrony wymaga całe oko, wszystkie jego części: soczewka, siatkówka, spojówka, rogówka, powieka. Zbyt długotrwałe naświetlanie oka może doprowadzić do przewlekłego, ostrego zapalenia spojówki czy rogówki, innych skutków nie odczujemy natychmiast, ale w wyniku braku profilaktyki mogą to być: zaćma, starcze zwyrodnienie plamki ADM, a nawet czerniak.

Rozwiązanie....
Dobre okulary z filtrami. Tak po prostu, już biała soczewka korekcyjna posiada filtry, antyrefleks, fotochrom (zabarwia się w zależności od natężenia promieni UV), Eye Drive z technologią Reflect control - kombinacja unikatowej powłoki, materiału soczewki oraz konstrukcji - efekt redukcja aż 90% odblasków, okulary korekcyjne barwione lub z polaryzacją.
Proszę pamiętać o dzieciach, ich oko nie jest jeszcze w pełni rozwinięte przez mniejszą i cieńszą soczewkę wpada więcej promieni UV do siatkówki. Okulary bazarowe lub marketowe, nieautoryzowanych sprzedawców nie posiadają filtrów, szkła w nich osadzone często zniekształcają obraz przez aberracje, efekt pryzmatu itd....
Mając na uwadze powyższe, zapraszamy do Optyk N1 Marta Modzelewska. W naszych salonach specjaliści przeanalizują indywidualne potrzeby oraz zaproponują najbardziej komfortowe rozwiązanie problemu. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa niespodziankę w postaci 30% rabatu na okulary przeciwsłoneczne: Solano, Max Mara, Carrera, Gucii oraz nakładki przeciwsłoneczne do końca września.
Zapraszamy również do korzystania z usług gabinetów optomerystyczno-okulistycznych.

Autor: MM