Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Artykuły sponsorowane / Przymusowe szkolenia dla pracowników

Przymusowe szkolenia dla pracowników

Przymusowe szkolenia dla pracowników

Każdy pracodawca, który zatrudnia pracowników, bez względu na liczbę, musi przeprowadzić szkolenia z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy, oraz szkolenia przeciwpożarowe. Jest to obowiązek, za zaniechanie którego grożą surowe kary. Bezpieczeństwo pracowników, powinno być priorytetem, dla każdego przedsiębiorcy.

Kogo dotyczą szkolenia BHP i PPOŻ?

  • pracowników na stanowiskach roboczych
  • pracowników administracyjnych i biurowych
  • samych pracodawców

Istnieje możliwość, by pracodawca sam przeprowadził takie szkolenia, lecz musi posiadać do tego specjalne uprawnienia. Warto też wiedzieć, że pracodawca ma prawo do przeprowadzenia, tylko szkolenia wstępnego. Kompleksowe szkolenia, są zlecane zewnętrznym profesjonalnym firmom.

Ile razy powinny być przeprowadzane szkolenia?

Częstotliwość organizowania, obowiązkowych szkoleń BHP wśród pracowników, jest różna i zależy, od zajmowanego przez nich stanowiska. Im większe jest ryzyko, w związku z wykonywaną pracą, tym częściej okresowe szkolenia powinny być organizowane.

Jakie są rodzaje szkoleń?

Szkolenie wstępne BHP - które obowiązuje pracowników, którzy dopiero zostali zatrudnieni. Szkolenie musi być przeprowadzone, przed rozpoczęciem przez nich pracy.

Szkolenie okresowe BHP - musi zostać przeprowadzone po dwunastu miesiącach pracy na określonym stanowisku. Następne szkolenia mogą być wykonywane po 3,5,6 latach zależy to od stanowiska.

Uwaga! Karta szkolenia wstępnego, obowiązuje tylko przez rok, więc pierwsze okresowe szkolenie, musi być przeprowadzone w czasie nie dłuższym niż po roku pracy.

Zewnętrzne firmy do szkoleń BHP i PPOŻ

Świadomość pracowników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, jest bardzo istotnym elementem, który w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia ilości przykrych zdarzeń, czy poważnych wypadków. W celu przeprowadzenia profesjonalnych szkoleń, należy zatrudnić profesjonalną firmę, która przeprowadzi je w miejscu pracy.

Możliwość przeprowadzania szkoleń online

Z różnych przyczyn nie zawsze istnieje możliwość, przeprowadzania szkoleń w zakładzie pracy, dlatego firmy zewnętrzne prowadzące je również online.

Szkolenia odbywają się w zależności od potrzeb w języku polskim, bądź angielskim.

Ile kosztują szkolenia?

By dowiedzieć się o koszty szkoleń, należy skontaktować się z firmą, która zajmuje się kompleksowym przeprowadzaniem ich. Cennik zostanie ustalony indywidualnie.

Ochrona przeciwpożarowa jest również bardzo ważna!

Prócz szkoleń BHP bardzo ważną rolę, odgrywają szkolenia przeciwpożarowe. Nieprawidłowe zachowanie, w sytuacji gdy wybuchnie pożar może mieć tragiczne następstwa, dlatego każdy pracownik, powinien znać zasady ewakuacji, by móc chronić swoje zdrowie, jak i zdrowie współpracowników.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w specjalnych kursach efektywnego gaszenia pożarów.

Bagatelizowanie zagrożenia przez pracodawców

Niestety, mimo iż szkolenia BHP i PPOŻ są obowiązkowe, wielu pracodawców nie przeprowadza ich z powodu oszczędności, co jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Autor: IP
comments powered by Disqus