Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Artykuły sponsorowane / Internet jest wszędzie

Światłowód w Lubaniu

Internet jest wszędzie

Internet jest wszędzie

Orange Polska i władze Lubania podpisały porozumienie dotyczące współpracy i rozwoju sieci światłowodowej.

Jeszcze niedawno szybki internet był luksusem, dziś to standardowe narzędzie komunikacji, pracy i rozrywki. W XXI wieku dostęp do sieci chcemy mieć wszędzie. Wybrać możemy internet radiowy, który działa dobrze w sprzyjających warunkach atmosferycznych, mobilny. Jednak z uwagi na coraz większe zapotrzebowania na szybki i stabilny internet wykorzystywany przez coraz więcej urządzeń w każdym domu, Orange Polska inwestuje w infrastrukturę światłowodową, Teraz także buduje ją w Lubaniu.

Orange Polska zbuduje w Lubaniu sieć szybkiego światłowodowego internetu. Dzięki temu w zasięgu Orange Światłowodu do końca 2018 r. znajdzie się prawie 5 750 gospodarstw domowych. Na ta inwestycję operator planuje przeznaczyć ponad 5 mln. zł.

Czym jest Internet światłowodowy?

Technologia światłowodowa to obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób, które dużo korzystają z Internetu – oglądają filmy w sieci, grają w gry sieciowe, są aktywni w mediach społecznościowych. Światłowód wyróżnia się nieograniczoną prędkością przesyłu danych oraz niezawodnością i odpornością na zakłócenia. Łącza światłowodowe gwarantują wysoka jakość transferu nawet przy dużym obciążeniu, gdy wielu użytkowników korzysta z wielu usług w tym samym czasie. Sygnał światłowodowy można przesyłać bez problemów na odległości setek kilometrów. Obecnie Orange Polska w tej technologii świadczy dostęp do internetu o prędkości do 600 Mb/s . Operator oferuje też pakiet zawierający dodatkowo telewizję w najwyższej jakości i telefon stacjonarny i komórkowy. Pełen pakiet usług Orange Love.

Firma prowadzi też prace nad zwiększeniem prędkości dostarczanego internetu w technologii światłowodowej. Obecnie testowana jest prędkość nawet do 1Gb/s.

Dla mieszkańców, firm i developerów
Orange Polska buduje światłowody niemal w całym mieście, przede wszystkim na osiedlach mieszkaniowych. Na Osiedlu Piastów, pierwsze budynki będą podłączone jeszcze w tym miesiącu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ze światłowodu korzystały także firmy. Jeśli siedziba firmy mieści się w dzielnicy, w której są prowadzone inwestycje, to oczywiście może skorzystać z superszybkiego Internetu. Operator współpracuje także z developerami, którzy chcą wyposażyć budowane przez siebie mieszkania w super szybką sieć internetową. Szczegóły dotyczące oferty operatora poznamy w salonie sprzedaży w Lubaniu, Plac 3-go Maja 7. W swojej ofercie ma bogatą gamę produktów telekomunikacyjnych – telefonów komórkowych, tabletów i niezbędnych akcesoriów m.in. powerbanków. Oprócz usług telekomunikacyjnych – telefonii stacjonarnej i moblinej , superszybkiego internetu, telewizji – można tu kupić najtańszą na rynku energię elektryczną (Orange Energia) oraz usługi bankowe (Orange Finanse) – konta osobiste i kredyty nawet do 150 tys. Klienci korzystający z kilku usług operatora mogą liczyć na rabaty. 

W salonie Orange możemy załatwić wszelkie sprawy związane z usługami telekomunikacyjnymi. Otrzymamy tu kompleksową ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. Zapraszamy do Salonu Orange w Lubaniu, Plac 3-go Maja 7, codziennie od 10 do 18 i w soboty od 10 do 14. Osoby zainteresowane podłączeniem Światłowodu na swoich ulicach, zapraszamy do wypełnienia deklaracji w domu, którą można dostarczyć do salonu lub wysłać mailem: [email protected] - mówi Marcin Kładnik, kierownik Salonu Orange tel. 513 130 006.

Do pobrania - Deklaracja 600Mbs PDF

Autor: NK