Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

Strona główna / Blogi / Nadzieja na długie życie – lub po prostu Tschewang!

Nowy samiec pandy malej - nadzieją na kontynuację hodowli zagrożonego gatunku w Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Nadzieja na długie życie – lub po prostu Tschewang!

Nadzieja na długie życie – lub po prostu Tschewang!

Młody, półtoraroczny samiec ma już są sobą kilka podróży: Urodził się w czeskim Zlin, w marcu tego roku przeprowadził się do Amersfoort w Holandii; a od trzech tygodni mieszka już nad Nysą.

Tschewang jest nastepcą zmarłego w lecie samca Kelsanga. Aby zapewnić kontynuację hodowli oraz, znajdującego się aktualnie w fazie rozwoju, filmu dokumentacyjnego "The forgotten Panda" (Zapomniana Panda), produkcji byłego dyrektora zoo Axela Gebauera, pilnie poszukiwano odpowiedniego kandydata. Nowy samiec powinien się wprowadzić najpóźniej w grudniu, zanim zacznie się sezon godowy. W trakcie poszukiwań pomocna była Międzynarodowa Księga Hodowlana. Stacjonujący w rotterdamskim Zoo koordynator tejże księgi sprawdził w niej dane genetyczne wszystkich oferowanych kandydatów, aby zapobiec chowowi wsobnemu. Wybór padł na niego: Tschewang! Pierwszy kontakt z pandzią damą Nimą i jej córką Upendrą odbył się bez przykrych niespodzianek, pandy zaakceptowały się - czy będzie z tego coś więcej, okaże się w przyszłości....

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz

www.nasze-zoo.pl

tel. + 48 501 640 400, +49 3581 66 930 00

Foto: www.nasze-zoo.pl

Autor: Zoo Görlitz
comments powered by Disqus