Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

Strona główna / Blogi / Zostań patronem leoparda

Nowy dom dla leoparda Sawala

Zostań patronem leoparda

Zostań patronem leoparda

Kampania "Zwierzak roku – mieszkaniec zoo" powołana do życia w kwietniu 2016 wspólnie z Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec, wspiera nowy projekt w Indonezji na rzecz ochrony zagrożonego wyginięciem lamparta jawajskiego.

Główne działania w ramach projektu ochrony tego rzadkiego leoparda będą się odbywały na Jawie w Gunung Sawal, w górskim regionie leśnym. Wstępnie celem jest, za pomocą kamer pułapek, zebranie informacji na temat populacji żyjących tam lampartów, poinformowanie miejscowej ludności o projekcie oraz przekazanie wskazówek na temat, nie zawsze bezproblemowego, współżycia z tym bardzo zagrożonym dzikim kotem.

Prace nad projektem nie zostały jeszcze zakończone, kiedy to zespół opiekujący się tym przedsięwzięciem otrzymał alarmującą informację od mieszańców wioski: Jeden z rolników złapał w swoim kurniku młodego samca. Dzięki współpracy z tamtejszymi urzędami, leopard został tymczasowo przeniesiony do pobliskiego parku safari.

„Nie liczyliśmy na tak emocjonujący początek projektu. Ten leopard wygląda prawie jak mała maskotka, pracownicy projektu nadali mu imię Sawala. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie mógł być wypuszczony na wolność, na odpowiednim dla niego terenie, objętym ochroną gatunków!“- relacjonował Sven Hammer z Naszego Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Sawala potrzebuje patronatów

Załoga opiekująca się projektem poszukuje patronów dla Sawali, aby móc pokryć koszty tymczasowego pobytu w parku safari oraz ponownego wypuszczenia go na wolność. W tym przypadku można połączyć praktyczne z pożytecznym: dla tych którzy jeszcze nie zdążyli kupić świątecznego prezentu dla bliskich, idealnym pomysłem może być właśnie patronat dla Sawali. Każdy patron otrzyma dyplom oraz ekskluzywne wiadomości na temat projektów ochrony gatunków na Jawie, Sri Lance i w Iranie. Naturalnie zespół projektowy będzie także przesyłał aktualne informacje na temat losu Sawali.

Konto : Volksbank im Unterland, BIC: GENODES1VLS IBAN: DE21620632630054550041, Tytuł: Leopard Zdjęcie: Leopard Sawala, Zwierzak roku.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz

www.nasze-zoo.pl

tel. + 48 501 640 400, +49 3581 66 930 00 

 

Autor: Zoo Görlitz
comments powered by Disqus