Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Blogi / Opiekunowie liczą zwierzęta

Zwierzęca inwentura w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Opiekunowie liczą zwierzęta

Opiekunowie liczą zwierzęta

Ianthocincla ocellata, nowy gatunek w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Foto: nasze-zoo.pl, C. Hammer

Każdego roku na początku stycznia w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec wszystkie stworzenia, które posiadają kopyta, pazury, błony pławne, skrzydła oraz płetwy, są liczone i rejestrowane.

W przypadku pandy, wydry i wielbłąda jest to zdecydowanie proste, zwierzęta są duże i trudno jest je pominąć. W przypadku żwawej, liczącej szesnaście osobników, rodziny mangust pregowanych nie jest już tak łatwo. Opiekunowie zwierząt wielokrotnie muszą zaczynać liczenie od początku. Równie skomplikowane jest to w przypadku papug i małych gryzoni. Całkowicie niemożliwe jest dokładne policzenie całej ławicy ryb, wszystkich mieszkańców stawu i niektórych bezkręgowców, które ostatecznie otrzymują adnotację „niepoliczalny“ gatunek zwierząt.

Obecnie Nasze Zoo zamieszkują 563 zwierzęta 93 różnych gatunków. W porównaniu z rokiem poprzednim jest to 18 zwierząt więcej i 10 gatunków mniej. Aby wygospodarować więcej mniejsca dla zwierząt, niektóre gatunki, przede wszystkim małe gryzonie oraz gady, oddaliśmy do innych ogrodów zoologicznych. Sójkowiec oraz krewetki karłowate i filtrujące dołączyły jako nowe gatunki; odeszły chrząszcze, gekon lamparci, nornik wschodni oraz niektóre gatunki kaczek. Na nowy sezon w Naszym Zoo przewidziano kilka niespodzianek. A więc zapowiada się ciekawie....

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43
02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
tel. + 48 501 640 400, +49 3581 66 930 00

Autor: Zoo Görlitz
comments powered by Disqus