Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / Blogi / Pożegnanie bocianów

Drugi życiowy start bocianów z kliniki Naszego Zoo Goerlitz Zgrzelec

Pożegnanie bocianów

Pożegnanie bocianów

Sześciu bocianich podopiecznych kliniki dla dzikich, rannych zwierząt w Naszym Zoo zostało wypuszczonych na wolność.

Ich „dzieciństwo” nie było aż tak tak radosne, jak dzień w którym mogły rozpostrzeć skrzydła na wolności. Wśród nich są: bocianie rodzeństwo, które przeżyło upadek z gniazda położonego na wysokości 15 m, trzy młode bociany ewakuowane z gniazda przez straż pożarną, gdyż jeden z rodziców wskutek wypadku złamał nogę i nie mógł się opiekować potomstwem oraz młody bociek, który zbyt wcześnie opuścił gniazdo i nie mógł już do niego wrócić.
Mimo intensywnych działań na rzecz ochrony tego gatunku, jego liczebność w ostatnich latach znacznie spada. Klinika Naszego Zoo, opiekując się chorymi zwierzętami, a następnie wypuszczając je na wolność przyczynia się do zwiększenia liczebności bociana białego na terenie Górnych Łużyc. Bociany już niedługo dołączą do większych grup, aby wraz z nimi wyruszyć na tereny kwatery zimowej.
Życzymy im, aby pokonały wszelkie przeszkody jakie napotkają w trakcie długiej podróży na południe, wróciły do nas na wiosnę całe i zdrowe, a w przyszłości doczekały się potomstwa, które może nawet będą wychowywać w gnieździe na dachu naszej bocianiej willi...

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Autor: Zoo Görlitz
comments powered by Disqus