Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

Strona główna / Blogi / Wiewiórki gromadzą zapasy na zimę

Pyzate policzki w Naszym Zoo

Wiewiórki gromadzą zapasy na zimę

Wiewiórki gromadzą zapasy na zimę

Mimo iż wiewiórki w Naszym Zoo karmione są należycie przez cały rok, jesienią zbierają co się da. Nie ma różnicy czy to orzechy, szyszki, żołędzie czy dzika róża, w tej kwestii gryzoń nie jest wybredny! Jedna wiewiórka chowa zapasy, kolejna wynosi... Dzięki temu na wybiegu „Qishan“, dostępnym także dla gości, panuje aktualnie niezłe zamieszanie... 

Jednak, nie tylko wiewiórki uwielbiają żołędzie i orzechy, także jelenie, świstaki, świnie i koziorożce uwielbiają te bogate w węglowodany i białko owoce. Jesienią są one doskonałym uzupełnieniem diety zwierząt, dla których chwilowo, sprawą absolutnie priorytetową jest odłożenie warstwy tłuszczyku, która pomoże im przetrwać zimę.

Przyjaciele oraz miłośnicy zwierząt, którzy nie wykorzystają wszystkich zebranych darów jesieni, mogą przekazać je mieszkańcom zoo. Zwierzęta otrzymują wyłącznie pokarmy o wysokiej jakości, dlatego ze względów higienicznych należy przynosić tylko suche żołędzie i orzechy, w dobrym stanie. Proszę nie przynosić kasztanów, gdyż są one ciężkostrawne dla mieszkańców Naszego Zoo.


Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Fotos: www.zoo-goerlitz.de - C. Hammer

Autor: Zoo Görlitz
comments powered by Disqus