Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Blogi / Pod znakiem wielbłąda

Spotkanie opiekunów zwierząt w nadchodzący weekend w Naszym Zoo

Pod znakiem wielbłąda

Pod znakiem wielbłąda

Jedno-, dwu- czy bezgarbne, z czasów starego czy nowego świata, różnorodność rodziny camelidae jest większa niż się zazwyczaj przypuszcza.

Równie obszerne są także tematy na tegorocznej agendzie seminarium opiekunów zwierząt, dotyczące alpak, dromaderów, baktrianów, lam & co. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich zainteresowanych opiekunów zwierząt. Organizowane jest corocznie przez stowarzyszenie opiekunów zwierząt, jako seminarium dokształcające.

Za każdym razem odbywa się w innym miejscu, w Görlitz konferencja ta ma miejsce już po raz drugi. Podczas konferencji zostanie zaprezentowany projekt ochrony ostatnich dziko żyjących wielbłądów w Mongolii, których liczbę szacuje się na mniej niż 1000. Jeżeli nie zostaną powzięte żadne działania ochronne, zwierzętom tym zagraża wyginięcie. Nasze Zoo oczywiście przyłącza się do projektu ochrony tego imponującego gatunku. Konferencja odbędzie się wprawdzie za zamkniętymi drzwiami, jednak goście odwiedzający w tym czasie Nasze Zoo, przy odrobinie szczęścia, także będą mogli z niej skorzystać. W niedzielne przedpołudnie odbędą się prezentacje z zakresu tematyki: trening wielbłądów, pielęgnacja stóp oraz edukacja, dostępne także dla gości.


Opiekunka zwierząt Kati Sommer podczas treningu z klaczą wielbłąda Chemali
Foto: C. Hammer: nasze-zoo.pl

Autor: Zoo Görlitz
comments powered by Disqus