Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

Foto

Fotogaleria i transmisje z koncertów

Za nami Sudecki Festiwal Minerałów

Za nami pierwszy Sudecki Festiwal Minerałów i Lawa. Po raz pierwszy od wielu lat czuć było, że w trakcie tego święta całe miasto żyje. Mimo kilku potknięć, imprezę trzeba uznać za udaną.

zobacz galerię

Fotorelacja

DAR - Dzień Aktywnej Rodziny 2018

Tegoroczny DAR przechwyciły krasnoludki z Krasnoludem na czele. Organizatorzy nie mieli nic przeciwko temu, ba - sami wstąpili w szeregi skrzatów. Wyszło wyśmienicie. Park wypełnili pełni pasji społecznicy, artyści i aktywiści ze swoim darem aktywności dla licznie przybyłych lubanian.

zobacz galerię

Wyjątkowe widowisko. Fotorelacja

Inspiracje Panem Tadeuszem

Uczniowie SP4 i Szkoły Muzycznej zaprosili mieszkańców do parku na Kamiennej Górze, gdzie zainspirowani "Panem Tadeuszem" zaprezentowali wyjątkowe widowisko.

zobacz galerię

Fotorelacja 3. Gala Sportu

Wyróżnienia dla najlepszych sportowców

Żeby wyruszyć w drogę trzeba przekroczyć próg, Wy tą decyzję macie już za sobą i to, że tu jesteście świadczy o tym, że osiągnęliście sukces na niwie sportowej – mówił Walery Czarnecki, starosta Powiatu Lubańskiego do sportowców i trenerów podczas 3. Gali Sportu Powiatu Lubańskiego.

zobacz galerię

Akademia Malucha

Moskiewska Rewia na Lodzie - "Królowa Śniegu"

Najstarsze grupy z Akademii Malucha wybrały się do Hali Stulecia we Wrocławiu na jedyne w swoim rodzaju baśniowe widowisko w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu".

zobacz galerię

Fotogaleria

PGE Turów dla Mikołaja

Po raz drugi uczniowie i pedagodzy lubańskiego „Adasia” zorganizowali mecz charytatywny z udziałem zespołu PGE TURÓW. Tym razem pieniądze zbierano na rzecz dwuletniego Mikołaja, który urodził się z połową serca. W wyniku kolejnych operacji dziecko straciło władzę w nogach.

zobacz galerię

Fotorelacja

Lubańskie Biegowisko

Dobra pogoda i wszystkie kolory jesieni przywitały wszystkich uczestników Lubańskiego Biegowiska, 21 października w sobotę w parku na Kamiennej Górze.

zobacz galerię

XII Ogólnopolskie Imieniny Henryki, Henryka i Henrykowa

Fotorelacja z pierwszego dnia imienin Henryka

Ogólnopolskie Imieniny Henryki, Henryka i Henrykowa mają swój niepowtarzalny klimat. Wielu wręcz twierdzi, że to najlepsza impreza w regionie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia zabawy.

zobacz galerię

Fotogaleria

Patriotycznie w Lubaniu

W 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja na Osiedlu Piastów odbył się uroczysty przemarsz do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Jakuba w Lubaniu.

zobacz galerię

Fotogaleria

O tym jak jajko pisanką zostało

Dziś 37 dzieci z oddziału przedszkolnego w Radostowie Średnim brało udział w przedstawieniu pod wdzięcznym tytułem : „O tym jak jajko pisanką zostało”.

zobacz galerię

Leśna - Fotogaleria

ZIMO PRECZ!!

Zgodnie z tradycją, dzieci w barwnych pochodach i przy dźwiękach "przeszkadzajek" pożegnały dziś symbol zimy - Marzannę. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Barwny pochód przeszedł po ulicach Leśnej skandując okrzyki ZIMO PRECZ!!

zobacz galerię

Fotogaleria

Kolędowanie Gimnazjum nr 3

Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu po raz kolejny ze swoimi działaniami wychodzi poza teren szkoły. Tym razem szkolna społeczność przygotowała szopkę bożonarodzeniową, która stanęła tuż obok kościoła św. Trójcy w Lubaniu.

zobacz galerię

Fotogaleria

Jubileusz 70 - lecia ZSP im KZL na zdjęciach

„ Jeśli nie znalazłeś sposobu na zatrzymanie czasu pozwól minionym chwilom powrócić we wspomnieniach”. Jubileusz 70 – lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej obchodzony w ubiegłą sobotę był doskonałą okazją, aby wrócić do miejsc i osób z czasów młodości. Zapraszamy też do fotogalerii, w której przy odrobinie szczęscia zobaczyć będzie można przyjaciół ze szkolnej ławy.

zobacz galerię

Video i fotorelacja

Ostatni dzień Lawy 2016

Dzień Aktywnej Rodziny. Podobnie jak w latach ubiegłych pod tym hasłem odbywał się ostatni dzień Lawy. DAR to impreza przygotowana przez działające na terenie Lubania i nie tylko organizacje pozarządowe. Wieczorem zebrani na lubańskim rynku goście usłyszeli zespół Leszcze z Kacprem Kuszewskim jako frontmanem.

zobacz galerię

Video i fotogaleria

Dni Lubania 2016 - dzień drugi

Drugi dzień obchodów dni Lubania to Lawa, w tym roku królowały kabarety i muzyka. Zapraszamy do fotogalerii. Sporo osób odnajdzie się na zdjęciach.

zobacz galerię

Fotorelacja

Żegnaj szkoło!

Od jutra młodzież w Polsce rozpoczyna wakacyjny wypoczynek. Dzisiejszego dnia ze szkołą, w której spędzili 3 lata, pożegnali się uczniowie trzecich klas Gimnazjum im. Euroregiony Nysa w Lubaniu.

zobacz galerię

Szkolna strefa kibica

Dziś o godzinie 21. rozpocznie się spotkanie Polska - Niemcy podczas odbywających się we Francji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu już od godzin rannych kibicują naszej reprezentacji.

zobacz galerię

Szkoła Podstawowa nr 4

Witaj wiosno!

Wiosnę na ulicach miasta witali dziś również uczniowie SP nr4  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu. Około godziny 11. barwny korowód przemaszerował ulicami miasta. Pod ratuszem przy dźwiękach gitary młodzież zaśpiewała kilka zwrotek piosenki „Wiosna” nagranej przez zespół Skaldowie. Zapraszamy do fotogalerii.

zobacz galerię

Festiwal Kolorów

Holi wiosna z Gim 3

Pierwszy dzień wiosny to największa radość dla młodzieży szkolnej. Tego dnia pedagodzy dwoją się i troją, aby zatrzymać młodzież w szkołach. Gimnazjum nr 3 z Lubania zorganizowało "Holi wiosnę" czyli lubański festiwal kolorów. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

zobacz galerię

Foto i video relacja

Relacja z Tanecznej Wywiadówki

Dzisiejsza "Taneczna Wywiadówka", zorganizowana przez Klub Tańca Towarzyskiego „Ametyst” przy MDK w Lubaniu, zgromadziła tłumy widzów. Na parkiecie tańczyło ponad 100 tancerzy a gwiazdami wieczoru byli Jan Kliment i Lenka Tvrzova, uczestnicy programu Taniec z gwiazdami.

Zapraszamy do obejrzenia foto i wideo relacji z tego wydarzenia.

zobacz galerię

Fotogaleria

Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich

Zakończył się pierwszy dzień Izerskiego Jarmarku Rękodzieła i Sztuk Wszelakich. Impreza po raz pierwszy odbywa się w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju, a w to urokliwe miejsce zjechało ponad 50 wystawców z całego Dolnego Śląska.

zobacz galerię

Ida święta :)

Lubań udekorowany

Dziś na ulicach Lubania stanęła trzecia z zapowiadanych choinek. Zapraszamy do galerii abyście sami ocenili, która jest ładniejsza. 

zobacz galerię

FOTORELACJA

Orlęta Lwowskie - najdzielniejsze dzieci świata

W wojnie z Ukraińcami o Lwów z lat 1918-19 co czwarty polski obrońca nie miał więcej niż siedemnaście lat. Bohaterstwo Orląt Lwowskich nie może zostać zapomniane, dlatego uczniowie lubańskiego Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa przypomnieli mieszkańcom ich historię happeningiem w centrum Lubania. 

zobacz galerię

4F Świeradów Run (FOTORELACJA)

Biegiem na szczyt

500 osób zdecydowało się spróbować swoich sił w biegu 4F RUN Świeradów Zdrój. Najszybsi, na szczyt Stogu Izerskiego, wbiegli w niecałą godzinę. 

zobacz galerię

 | 1 | 2 |  Następna Ostatnia