Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

Foto

(FOTO)

Więcej zdjęć z FotoCon’u we Wleniu

FotoCon jest to pierwsza na świecie międzynarodowa darmowa impreza dla fotografów i cosplayerów. Głównym celem FotoConu jest umożliwienie fotografom i cosplayerom dzielenia się swoim doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. No i oczywiście, świetnymi zdjęciami! Tegoroczna edycja odbyła się 14-16 sierpnia w niedalekim Wleniu. Prezentujemy najlepsze fotografie z tegorocznej edycji, które podbijają internet. 

zobacz galerię

Powiatowe ćwiczenia

Czocha w ogniu

Dzisiejszego poranka dyżurny PSP w Lubaniu otrzymały zgłoszenie, że płoną pomieszczenia nad częścią hotelową Zamku Czocha w Leśnej. Kiedy pierwsze jednostki dotarły na miejsce ewakuowano już większość hotelowych gości. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń powiatowych, które przeprowadzane są raz do roku. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

zobacz galerię

Fotorelacja

Noc Kupały

Już po raz drugi uczniowie Gimnazjum nr 3 w Lubaniu przypomnieli, że tak zwana Noc Świętojańska swój początek miała w czasach pierwszych Słowian, kiedy letnie przesilenie nazywano Nocą Kupały. 

zobacz galerię

FOTOGALERIA

Noble Jump na poligonach w Świętoszowie

Dziś na poligonach w okolicach Żagania i Świętoszowa kończą się ćwiczenia szpicy NATO pod nazwą Noble Jump. Ćwiczenia te rozgrywały się w dniach 9-19 czerwca, a scenariusz szkolenia obejmuje reagowanie na zagrożenia hybrydowe. Bierze w nich udział ok. 2,1 tys. żołnierzy z 9 krajów, m.in. z Polski, Belgii, Czech, Niemiec, Holandii, Norwegii, Litwy, Węgier i USA. Jest to jedno z przedsięwzięć organizowanych w czerwcu przez Sojusz pod wspólnym kryptonimem Allied Shield (Sojusznicza Tarcza). Żołnierze szkolą się także podczas manewrów „Saber Strike-15” oraz „Baltops”.

zobacz galerię

(FOTOGALERIA)

Dla babć i dziadków!

Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury rzadko wypełnia się po same brzegi. Tak właśnie było wczoraj, w trakcie jasełek dla babć i dziadków, w których wystąpili podopieczni Przedszkola Niepublicznego nr 1. Były śpiewy, tańce, wiersze i życzenia dla wszystkich, którzy na co dzień rozpieszczają najmłodszych członków rodziny. 

zobacz galerię

(FOTORELACJA)

IV Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubaniu

Na Rynku w Lubaniu wystawcy świątecznych stoisk i kramów oferowali: ozdoby bożonarodzeniowe i rękodzieło, biżuterię i odzież, zabawki, autorskie lokalne tomiki poezji, wyroby z wosku pszczelego, tradycyjne potrawy, wypieki świąteczne, pierniki, słodycze, swojskie wędzone kiełbasy, szynki, wędliny, przyprawy miody z własnej pasieki, skarpetki z imieniem i wiele innych. 

zobacz galerię

(FOTOGALERIA)

Świąteczny Lubań

Święta tuż, tuż. Kończymy już przygotowanie listy świątecznych potraw, prezenty powinny już być wybrane, a i w naszym mieście widać zbliżające się Boże Narodzenie. Dziś świetlne iluminacje dopełniła choinka, która stanęła pod Basztą Bracką. Zobaczcie jak była budowana i jak prezentuje się Lubań w świątecznej scenerii.  

zobacz galerię

Fotorelacja

Lubańskie Mikołajki

Odwiedziliśmy dziś z aparatem dwie imprezy mikołajkowe zorganizowane  w Lubaniu. „Sportowe Mikołajki” na hali sportowej organizował Lubański MOSiR, z kolei „Spotkanie z Mikołajem” zorganizowane zostało przez MOPS i MDK. Zapraszamy do galerii.

zobacz galerię

FOTORELACJA

Witaj Wiosno!

20 marca przypada początek astronomicznej - a 21 marca początek kalendarzowej - wiosny. O ile z tą pierwszą datą wszyscy musimy się powoli oswoić (a astronomiczna wiosna będzie się zaczynała 20 marca aż do 2102 roku), o tyle druga data jest zakorzeniona w tradycji jako dzień wagarowicza. Na wesołe "wagary" - jak się okazało wypełnione po brzegi zajęciami - wybraliśmy się z przedszkolakami z Lubania. Przedstawiamy poniżej galerię ponad 100 zdjęć z wiosennego marszu Przedszkola Miejskiego nr 1, szturmowania fontanny przez Przedszkole Miejskie nr 3, inwazji Kamiennej Góry, której dokonało Przedszkole Niepubliczne nr 1 oraz bardzo smakowitej wizyty w kolorowej "Restauracji pod Marzanną", w którą za sprawą małych rączek zmieniło się Przedszkole Miejskie nr 5.

zobacz galerię

FOTORELACJA

Dzień Babci i Dziadka w PN1

Za nami dni, w których wszyscy staraliśmy się uhonorować babcie i dziadków. Zobaczcie jak zrobili to podopieczni Przedszkola Niepublicznego nr 1.

zobacz galerię

FOTOGALERIA

Szopki Bożonarodzeniowe

Miejski Dom Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich przy parafii pw. Św. Trójcy jak co roku ogłosił konkurs, w ramach którego poszukiwana jest najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa. Chętni uczniowie swoje stajenki betlejemskie już zgłosili, a wszystkie przygotowane prace oglądać można w lubańskim MDK. Jury zwycięzcę wybierze już 30 grudnia, a my na łamach naszego portalu prezentujemy wszystkie makiety.

zobacz galerię

Fotogaleria

Trofea lubańskich żabkarzy

Piękne radosne i wzruszające chwile dla lubańskiego pływania.Reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Orka Lubań Robert Kusto wygrał z w stolicy Dolnego Śląska prestiżowy główny finałowy wyścig Memoriałowy na dystansie 100 metrów stylem klasycznym (1:05,55) ,w tym roku szczególny wyścig  upamiętniający sześćdziesiątą rocznicę rekordu świata Marka na tym dystansie.

zobacz galerię

FOTORELACJA

Przemarsz „Wolności”

Dziś rano oficjalnie rozpoczęły się obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Lubaniu. Wszystko za sprawą uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu, którzy przeszli przez miasto śpiewając patriotyczne piosenki, w wielkim przemarszu „Wolności”.

zobacz galerię

Dzień Piłkarza 2013

Lubański Jesienny Festyn Sportowo-Rekreacyjny

W niedzielę 29 września na stadionie MOSIR odbył się zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Uczniowski Klub Sportowy Skorpiony MOSIR tradycyjny coroczny festyn sportowo rekreacyjny Dzień Piłkarza.

zobacz galerię

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2