Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / Foto / Jubileusz 70 - lecia ZSP im KZL na zdjęciach

Fotogaleria

Jubileusz 70 - lecia ZSP im KZL na zdjęciach

„ Jeśli nie znalazłeś sposobu na zatrzymanie czasu pozwól minionym chwilom powrócić we wspomnieniach”. Jubileusz 70 – lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej obchodzony w ubiegłą sobotę był doskonałą okazją, aby wrócić do miejsc i osób z czasów młodości. Zapraszamy też do fotogalerii, w której przy odrobinie szczęscia zobaczyć będzie można przyjaciół ze szkolnej ławy.

Jubileusz 70 – lecia szkoły skłania do podróży w czasie. Kroniki i fotografie, dzienniki lekcyjne nabierają niezwykłej mocy i nie pozwalają zapomnieć o przeszłości wielu pokoleń tworzących wizerunek naszej szkoły (...) – pisze we wstępie do przygotowanej z okazji 70 - lecia monografii Lidia Błażków, dyrektor ZSP im. KZL – Historia naszej szkoły dla każdego ma inny wymiar. Na różnych etapach jej funkcjonowania każdy z Państwa w swoisty, indywidualny sposób dokładał do niej swoją cegiełkę. Na ekranie wspomnień pojawiają się wspaniali nauczyciele i dyrektorzy, pracownicy i absolwenci tej wyjątkowej Szkoły. W jej murach rodziły się nowe życiowe pasje, pierwsze przyjaźnie i miłości, wzruszenia i sukcesy, a czasem porażki i dramaty. Pojawiają się obrazy z dawnych lat, zwyciężają czas i wracają, by żyć z nami, tworząc mocny kręgosłup dnia dzisiejszego Szkoły i jej sukcesów osiąganych przez pełnych entuzjazmu uczniów.

Uroczystości otwierające Obchody Jubileuszu 70 – lecia rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. św Jadwigi Śląskiej w Lubaniu. Następnie pedagodzy, absolwenci, uczniowie oraz zaproszeni goście spotkali się w Miejskim Domu Kultury, gdzie miejsce miała uroczysta akademia, podczas której był czas na wspomnienia, podziękowania i życzenia kolejnych lat pełnych sukcesów.

- Podziękowania kieruję od wszystkich, którzy z wielkim sercem i oddaniem wspierają naszą pracę i tworzą z nami chlubną wspólną historię szkoły. Dziękuję obecnym nauczycielom, pracownikom, a w szczególności uczniom i ich Rodzicom za budowanie tak korzystnego klimatu szkoły i jej pozytywnego wizerunku w środowisku – mówiła Lidia Błażków.

Po części oficjalnej przyszedł czas na spotkania w murach szkoły. Tam w ręce absolwentów trafiły dzienniki lekcyjne, albumy i kroniki opisujące szkolne wydarzenia. Najciekawsze jednak były spotkania z pedagogami, jubileusz swoją obecnością uświetniło wielu emerytowanych już nauczycieli. Absolwenci, którzy lata temu zakończyli edukację w murach „KZL-u” mieli okazję usiąść w szkolnych ławach z przyjaciólmi i na chwilę wrócić do czasów młodości.

Autor: red.
comments powered by Disqus