Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

Strona główna / Foto / Fotorelacja. Henryki 2018

Święto Gminy Lubań za nami

Fotorelacja. Henryki 2018

Nie mogło być inaczej. Tłumy gości na Święcie Gminy Lubań HENRYKI 2018.

 

Coroczne święto gminy Lubań zyskało już swoją mocną markę. Niby impreza na wsi, a goście zjeżdżają się tłumnie z całej okolicy.

Jestem tu drugi rok z rzędu i bardzo mi się tu podoba. Namówiłem znajomych i przyjechaliśmy na dwa auta, teraz jedno z nich jest odstawiane i zostajemy już do końca - usłyszeliśmy od Pana Mateusza, który na Henryki przyjechał z Lubania.

Podobną opinię usłyszeliśmy od Pani Marzeny Kipiel-Sztuki, serialowej Halinki ze "Świata według Kiepskich". Która w tym roku była gościem specjalnym festiwalu:

Mówiono mi, że jadę na wieś, a impreza jest zrobiona z wielkim rozmachem. Organizacyjnie, technicznie na najwyższym poziomie. Jesteśmy objedzeni, zaopiekowani, a atmosfera jest niesamowita.

Henryków Lubański odwiedzili również goście z Henrykowa Ziębickiego z zaprzyjaźnionej gminy Ziębice w województwie dolnośląskim, wzięli oni udział w turnieju miejscowości Henryków vs Henryków.

Oczywiście jak to na Henrykach nie mogło zabraknąć wspólnych tańców pod sceną i zabaw w lunaparku, który w tym roku przerósł oczekiwania przybyłych gości.

Zawarto nowe przyjaźnie, które możliwe, że wkrótce swój finał znajdą na scenie. Pani Marzena Kipiel-Sztukia i Norbi na tyle dobrze się bawili, że w rozmowie z nami wspomnieli o wspólnym koncertowaniu.

Artyści Norbiego byli moją obsługą techniczną. Tego jeszcze nie grali! Ale to się powtórzy - mówiła ze śmiechem serialowa Halinka Kiepska.

Chciałbym bardzo abyśmy jeździli razem, Marzena 20 minut na scenie później my 30 minut gramy - wtórował jej Norbi. - To jest prawdziwa aktorka z krwi i kości takich już nie ma, że tak powiem Ci ludzie nowocześni już tacy fajni nie są, choć chciałby żeby byli- mówił Norbi.

W trakcie koncertów gwiazd wieczoru wszędzie pełno było gości, tak przed sceną jak i pod otaczającymi ją parasolami. Każdy bawił się jak lubi - kto chciał tańczył, kto chciał słuchał muzyki popijając złociste pod parasolami. Część koncertową zakończył efektowny pokaz pirotechniczny, a dla żądnych dalszej zabawy przygotowano dyskotekę, która trwała do późnej nocy.

Już dziś ze spokojnym sumieniem zapraszamy na Henryki 2019.

Jeszcze więcej zdjęć i wideorelacji na Facebook`owym fanpage Henryki 2018.

Autor: red.
comments powered by Disqus