Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Gmina wiejska Lubań

Gmina wiejska Lubań

Gmina Lubań dofinansuje wymianę pieców

O fatalnej jakości powietrza w naszym regionie pisaliśmy już wielokrotnie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że kluczowe jest podjęcie działań systemowych i finansowe wsparcie mieszkańców w wymianie kopciuchów. Na wczorajszej sesji, gminni radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o dofinansowaniu wymiany źrodeł ciepła.

czytaj więcej

Gmina wiejska Lubań

Dotacje na oczyszczalnie ścieków

Ruszyły dofinansowania na budowę biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie wiejskiej Lubań. Mieszkańcy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 50% kosztów inwestycji.

czytaj więcej

Fotogaleria

Ferie z GOKiS

W tegoroczne ferie aura nie była zbyt łaskawa dla najmłodszych. Ci, którzy nie wyjechali na zimowy wypoczynek mogli skorzystać z oferty Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. W świetlicy wiejskiej w Radostowie były prowadzone warsztaty plastyczno – ruchowe, zajęcia odbywały się również w bibliotece w Pisarzowicach i Radogoszczy.

czytaj więcej

Finał WOŚP w Pisarzowicach

Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" - to hasło przyświecało tegorocznemu 26. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się po raz pierwszy w Pisarzowicach w niedzielę 14 stycznia 2018 roku.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Gminne inwestycje w roku 2018

Z końcem roku radni Gminy Lubań pochylili się nad projektem tegorocznego budżetu. Po pracowitej sesji jednogłośnie przyjęto przedstawiony przez wójta budżet. Mieszkańcy gminy w rozpoczynającym się roku liczyć mogą na inwestycje w oświetlenie, wodociągi oraz budowę Centrum Kultury.

czytaj więcej

VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

17 grudnia w świetlicy wiejskiej w Radostowie odbył się VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Inicjatorem tego spotkania jak co roku był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Celem przeglądu jest kultywowanie obrzędu śpiewania kolęd, dbanie, by tradycja wspólnego kolędowania nie zanikła. Jego ważnym elementem są pastorałki, często zapomniane, trudne do wyśpiewania, ale jakże piękne. Być może Gminny Przegląd to jedna z niewielu okazji, by je usłyszeć.

czytaj więcej

Spotkanie choinkowe

Czas ubrać choinkę

Święta tuż tuż, najwyższa więc pora przystroić świąteczne drzewko. W ubiegły piątek społeczność miejscowości Radostów spotkała się w tamtejszej szkole by wspólnie ubrać bożonarodzeniowe drzewko.

czytaj więcej

Jeszcze w tym roku

Remont drogi w Kościelniku

Jeszcze w tym roku Gmina Lubań wykona przebudowę dwustumetrowego odcinka drogi w Kościelniku, zniszczonego podczas powodzi w 2013 roku.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Sprawozdanie z obrad Rady Gminy

Z końcem października radni Gminy Lubań spotkali się na sesji, by podjąć kilka istotnych dla funkcjonowania gminy uchwał. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z sesji, przygotowanym przez Radę.

czytaj więcej

Gmina Lubań

Platforma zakupowa

Gmina Lubań uruchomiła Platformę Zakupową. Będzie to podstawowe narzędzie komunikacji z dostawcami. Elektroniczny proces zakupowy dla Gminy ma uprościć i przyśpieszyć procedury, a przedsiębiorcy muszą posiadać jedynie dostęp do internetu. 

czytaj więcej

Gmina Lubań

I stanie się światłość

Po latach oczekiwania Radogoszcz, ostatnia „ciemna” wioska na terenie Gminy Lubań, doczeka się nowoczesnego oświetlenia. Jeżeli w terminie zostanie wyłoniony wykonawca, do połowy 2018 roku nowe lampy pojawią się we wszystkich sołectwach gminy.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Zofia Mazurowicz

  żyła 72 lat

  Zm. 21.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.03.2018 o godz. 13:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań