Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Gmina wiejska Lubań / Przed nami XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa

Gmina Lubań

Przed nami XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa

Przed nami XII Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa

Foto: Janusz Wilk / Organizator

Przed nami XII już Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa - cykliczna impreza organizowana w Henrykowie Lubańskim. Każdego roku na scenie plenerowej prezentujemy szereg atrakcji. W tym roku również ich nie zabraknie. Kto zatem będzie bawił publiczność podczas Imienin Henryka 2017?

SOBOTA- 8 lipca 2017 r.

Gwiazdą  wieczoru tegorocznych  XII Ogólnopolskich Imienin Henryka będzie ciesząca się wielką popularnością  formacja Disco Polo i Dance - ŁOBUZY. Jej inicjatorem jest menadżer muzyczny  Igor Pilewicz. Zespół od niedawna tworzy rewolucję w polskiej muzyce tanecznej. Powstał w 2015 r.,  w tym też roku ukazał się jego debiutancki singiel  "Ona czuje we mnie piniądz". Utwór szybko stał się hitem Internetu i zyskał miano przeboju. Teledysk do tej  piosenki został wyświetlony w serwisie You Tube ponad 63 miliony razy. W 2015 roku singiel zyskał w Polsce status złotej płyty, a w roku 2016 został wyróżniony diamentową płytą . Zespół znany jest również z takich utworów jak  „Łobuz kocha najbardziej” czy  „Zawód miłosny”. 

Łobuzy to obecnie jeden z najpopularniejszych zespołów polskiej sceny disco. Ich sobotni koncert bez wątpienia będzie niepowtarzalnym i wyjątkowym wydarzeniem muzycznym.
 NIEDZIELA- 9 lipca 2017 r.

Niedzielne obchody Imienin Henryka uświetnią koncerty trzech zespołów. Jednym  z nich będzie grupa TRZY GITARY . Formacja powstała w 2008 r. z inicjatywy Marcina Niewęgłowskiego, który wspólnie z ojcem - Mirosławem  założył zespół  wykonujący utwory Czerwonych Gitar i Trzech Koron. W czerwcu 2014r. grupa w składzie: Marcin Niewęgłowski, Mirosław Niewęgłowski i Sylwester Pikulik, wzięła udział w II Ogólnopolskim Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku, na którym zdobyła Nagrodę Internautów.  . Do Marcina Niewęgłowskiego trafiła także nagroda specjalna od rodziny Klenczonów – gitara Krzysztofa Klenczona . W 2014 r. Marcin rozpoczął współpracę z zespołem Czerwone Gitary. Pierwszy jego wspólny koncert z Czerwonymi Gitarami miał miejsce 3 grudnia 2014 w Zabrzu. Brał on też  udział w jubileuszowej trasie koncertowej z okazji 50-lecia Czerwonych Gitar, zainaugurowanej kilkutygodniowym tournee po USA i Kanadzie.
Wysoki poziom artystyczny zespołu, a przede wszystkim podobne do oryginału głosy muzyków sprawią, iż koncert Trzech Gitar będzie atrakcyjną propozycją tegorocznych Imienin Henryka.
Wieczorem na scenie wystąpi gwiazda disco polo i dance, niezwykle popularny duet LONG & JUNIOR, który od 2000 r.  zdobywa uznanie i rzesze fanów. Jego liderzy to Jarek Grzesita i Michał Jeleń , do zespołu należy też DJ Seba, czyli Sebastian Leś.  Formacja ma  na swoim koncie m.in. takie przeboje jak: „Kolorowa Sukienka”, „Tańcz, Tańcz, Tańcz”, „Lubię To Się Bawię”, „Tańczyć Chcę” czy „Piosenka Dla Dziewczyny”, które biją rekordy popularności zarówno w Polsce, jak i zagranicą, osiągając miliony odsłon w internecie.
Hit jakim stał się utwór „ Kolorowa sukienka”  ma już blisko 50 milionów odsłon na You Tube. W marcu tego roku duet otrzymał prestiżową nagrodę - Srebrny Przycisk Play YouTube. Nagroda ta  przyznawana jest twórcom, którym udało się zgromadzić na swoim kanale ponad 100 tysięcy subskrypcji.
LONG & JUNIOR to jedna z najpopularnieszych gwiazd muzyki disco w Polsce. Zespół swoją energią buduje na scenie  niesamowity dancowy klimat , a jego koncert bez wątpienia stanie się kolejnym muzycznym wydarzeniem  Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa.

Drugą, równie popularną gwiazdą wieczoru, która nieustannie podbija serca coraz większej liczby fanów  będzie  zespół PLAYBOYS. Formacja występuje w składzie 3- osobowym z gitarzystą Przemkiem Kordzińskim, perkusistą Kubą Kusińskim oraz liderem zespołu, jego założycielem, a jednocześnie autorem muzyki i tekstów, Jakubem Urbańskim. W 2013 roku wpadł  on na pomysł napisania pierwszego utworu "Nasza noc”, który trafił do sieci i  natychmiast stał się hitem. Od połowy 2014 roku grupa intensywnie koncertuje i pojawia się na festiwalach muzycznych. Najbardziej znane utwory zespołu to: "Lejde", "Nasza Noc", „Zwariowałem”, „Fajna jest ta dziewczyna”- cieszą się one ogromną popularnością w serwisie  You Tube i nie tylko.
Energia i niepowtarzalna atmosfera jaką tworzy zespół Playboys podczas koncertów, bez wątpienia podbiją serca naszej publiczności.

Gośćmi  tegorocznych XII Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa będą: aktor filmowy- Piotr Pręgowski oraz Hiroshi Kojima – jeden z najwybitniejszych twórców średniowiecznego miecza japońskiego, licencjonowany kowal Ministerstwa Kultury Japonii.

PIOTR PRĘGOWSKI- polski aktor filmowy, dubbingowy oraz teatralny, kabareciarz, konferansjer. Najbardziej znany jest z legendarnej komedii Stanisława Barei ''Miś'' (1980), z roli Tajlandczyka Krashana Bhamaradżangi w serialu ''Zmiennicy'' (1986), a przez ostatnie 10 lat z  roli jednego z bywalców ławeczki- Patryka Pietrka w serialu „Ranczo”.
HIROSHI KOJIMA
– jeden z najwybitniejszych twórców średniowiecznego miecza japońskiego, licencjonowany kowal Ministerstwa Kultury Japonii, Inspektor Rejestracji Mieczy Biura Edukacji w Prefekturze Saitama oraz członek „Nippon Bijutsu Token Hozon Kyokai”, elitarnego towarzystwa na rzecz zachowania japońskiej sztuki wyrobu mieczy. Znany kolekcjonerom japońskiej broni na całym świecie jako Keiun Naohiro. Pan Hiroshi Kojima zapozna publiczność z historią i pięknem japońskiego oręża.Autor: GOKiS Lubań
comments powered by Disqus