Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Gmina wiejska Lubań / Będzie nowe oświetlenie?

Gmina Lubań

Będzie nowe oświetlenie?

Będzie nowe oświetlenie?

Zdjęcie ilustracyjne

Foto: pixabay.com

Na drogach gminy Lubań wkrótce pojawić może się nowoczesne oświetlenie. Gminni włodarze właśnie złożyli wniosek na dofinansowanie wykonania 272 sztuk opraw oświetleniowych ze źródłem LED.

Budowę oświetlenia zaplanowano przy drogach wojewódzkich, powiatowych oraz przy drogach publicznych i wewnętrznych Gminy Lubań w miejscowości: Pisarzowice, Jałowiec, Nawojów Łużycki, Radostów Średni, Mściszów, Nawojów Śląski, Henryków Lubański, Kościelnik Dolny, Radostów Górny, Kościelnik, Uniegoszcz i Radogoszcz. Złożony wniosek obecnie jest na etapie kontroli formalnej i merytorycznej. Przewidywalny termin rozstrzygnięcia konkursu nastąpi w lipcu 2017r.  

Zaplanowanie przedsięwzięcie ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i poprawę komfortu życia mieszkańców Gminy Lubań, a co najważniejsze umożliwi Gminie efektywne zarządzanie systemem oświetlenia.  

Będzie to innowacyjne zadanie - szacuje się, że całkowity koszt wykonania zadania to kwota ponad 1 600 000,00 zł. Niemniej jednak bez pozyskania środków finansowych z zewnątrz z całą pewnością nie uda się zrealizować w całości zaplanowanej inwestycji. Stąd też z niecierpliwością czekam na rozstrzygnięcie konkursu - mówi Wójt Gminy Lubań, Zbigniew Hercuń. 

Autor: red./UG Lubań
comments powered by Disqus