Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Gmina wiejska Lubań / Czas ubrać choinkę

Spotkanie choinkowe

Czas ubrać choinkę

Czas ubrać choinkę

Foto: eLuban.pl

Święta tuż tuż, najwyższa więc pora przystroić świąteczne drzewko. W ubiegły piątek społeczność miejscowości Radostów spotkała się w tamtejszej szkole by wspólnie ubrać bożonarodzeniowe drzewko.

To już piąte spotkanie choinkowe, kiedy wspólnie kolędujemy i ubieramy drzewko bożonarodzeniowe. Spotykają się tu nie tylko członkowie społeczności szkolnej, ale wszyscy mieszkańcy Radostowa, a teraz również części Uniegoszczy i Mściszowa, gdyż względem ubiegłego roku powiększył się nam obwód szkolny – mówi Katarzyna Kempa-Kujawa, dyrektor ZSP w Radostowie Średnim. - W tym roku oprócz słodkości zapraszamy również na barszcz z uszkami i pierogi – dodaje dyrektor.

Spotkanie rozpoczęło się od ubrania choinki. Stojące przed szkołą drzewko w ekspresowym tempie przyozdobiono świątecznymi dekoracjami. Następnie zebrani przeszli do świetlicy, gdzie zaprezentowano przygotowany przez społeczność szkolną program artystyczny. Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole i dopiero co przyozdobionej choince.

Autor: red.
comments powered by Disqus