Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Gospodarka

Gospodarka

Przez zakaz handlu w niedziele niektórzy stracą wolne święta

Od marca br. handel w niedzielę będzie stopniowo ograniczany. Zgodnie z ustawą, którą 30 stycznia br. podpisał prezydent Andrzej Duda, począwszy od 11 marca, tylko dwie niedziele w miesiącu będą pracujące. Od początku 2019 roku w handlu będzie można pracować tylko w jedną niedzielę w miesiącu, zaś od 1 stycznia 2020 roku zakaz sprzedaży będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Za złamanie zakazu została przewidziana kara grzywny w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Jakie konsekwencje poniosą klienci i pracownicy sklepów w związku z podpisaną ustawą?

czytaj więcej

Do pracy na Wyspy Kanaryjskie, Majorkę, Kretę

Już od marca można rozpocząć pracę… sezonową. Zajęcie jest dla animatorów czasu wolnego, kelnerów, kucharzy, pokojówek. Pracę znajdzie również przewodnik – kajakarz, można też zbierać szparagi albo uprawiać orchidee. We Wrocławiu w środę, 7 marca chętnych do pracy będzie szukała hiszpańska sieć hoteli. Rekrutacje u sprawdzonych pracodawców za granicą wspierają doradcy EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Do dyspozycji jest ponad 180 propozycji sezonowego zajęcia.

czytaj więcej

Barometr zawodów

Powiat lubański bez zawodów nadwyżkowych

To zupełnie nowa sytuacja na rynku pracy. Coraz więcej zawodów w Polsce ma status deficytowych. Według Barometru zawodów w powiecie lubańskim na rok 2018 nie prognozuje się zawodów nadwyżkowych. Oznacza to, że według statystyk pracę możemy znaleźć w każdym zawodzie. W skali kraju już w 13% branż liczba wolnych miejsc pracy jest większa niż potencjalnych pracowników.

czytaj więcej

ZUS

Kolejna podwyżka

Jak co roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował „niespodziankę” dla wszystkich pracujących na własny rachunek. Składka zdrowotna wzrosła w tym roku o rekordowe 7,6%.
Nie ma znaczenia czy firma przynosi zyski czy straty, ZUS trzeba płacić.

czytaj więcej

Jesteś małym lub średnim przedsiębiorcą?

Sprawdź, czy twoja firma będzie zwolniona z części obowiązków wynikających z RODO

Już w maju wchodzi w życie Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Dobra wiadomość dla przedsiębiorców jest taka, że polski ustawodawca planuje zwolnienie niektórych z nich z części obowiązków wynikających z Rozporządzenia. Zobacz, jakie będą to wyłączenia i jakich firm będą dotyczyć.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Barbara Kurdzieko

  żyła 92 lat

  Zm. 17.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 21.03.2018 o godz. 13:00

  W kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań