Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / Gospodarka / Miasto przyjazne MŚP

Lubań

Miasto przyjazne MŚP

Miasto przyjazne MŚP

Foto: ŁCR

19 lipca 2017 r. w siedzibie Urzędu Miasta Lubań zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy miastem Lubań a Dolnośląskim Funduszem Rozwoju. Porozumienie podpisali burmistrz Arkadiusz Słowiński i prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju Marek Ignor.

Wzajemna współpraca ma służyć ożywieniu rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na terenie Miasta Lubań.

Poprzez urzędy gmin i miast chcemy docierać z informacją do przedsiębiorców i informować o możliwości finansowania ich działalności. Jesteśmy instytucją samorządową i realizujemy misję wspierania przedsiębiorczości, więc tego typu współpraca jest bardzo cenna i wiarygodna dla przedsiębiorcy – podkreśla Marek Ignor, Prezes Zarządu. Fundusz realizuje program wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) na terenie Dolnego Śląska. Oferujemy pożyczki, poręczenia i inne instrumenty finansowe. Przedsiębiorca może się zgłosić do regionalnych pośredników finansowych. W tej chwili jest ich siedmiu na terenie naszego województwa. W każdym z tych punktów przedsiębiorca będzie mógł uzyskać szczegółowe informacje o rodzaju oferowanego wsparcia, pomoc i doradztwo w zakresie wypełniania dokumentacji. Bardzo się cieszymy z tego zaproszenia i liczymy na owocną współpracę z Państwa Gminą oraz z lokalnymi przedsiębiorcami – mówi przedstawiciel funduszu.

Fundusz realizuje program wspierania przedsiębiorczości za pomocą zwrotnych instrumentów, są to pożyczki, poręczenia i inne finansowanie dłużne. Obie strony porozumienia liczą na owocny rozwój współpracy. Fundusz ma w planach poszerzenie usług i w tym roku udostępnić przedsiębiorcom ponad 200 mln zł. Będą to różne produkty finansowe dostosowane do potrzeb.

Jednym z zadań jakie stoi przed samorządem lokalnym jest maksymalne wspieranie przedsiębiorczości na terenie gminy. Również jednym z postulatów Rady Gospodarczej Miasta Lubań było szukanie właśnie takiego partnera jak Dolnośląski Fundusz Rozwoju po to, aby dana jednostka przekazywała wiedzę i możliwości wsparcia dla MŚP działających na terenie samorządu – zaznacza Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania. Na dzień dzisiejszy miasto nie ponosi żadnych kosztów, jedyne co gwarantujemy to, że wszystkie materiały, którymi dysponuje fundusz będą na naszych stronach i poprzez media promowane. Będziemy chcieli zainteresować lubańskich przedsiębiorców możliwością współpracy z DFR w pozyskiwaniu wiedzy, bo ona jest bardzo potrzebna, jak i środków, instrumentów finansowych, którymi fundusz jako agenda urzędu marszałkowskiego, dysponuje.

Oferta DFR prezentowana będzie w siedzibie władz Urzędu Miasta Lubań oraz na stronie internetowej www.luban.pl. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej funduszu www.dfr.org.pl. Najbliżej położone punkty obsługi klientów, w których można uzyskać informacje to Agencja Arleg w Legnicy i Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze.

Autor: ŁCR
comments powered by Disqus