Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Komunikacja

Komunikacja

Wypadek w Chmieleniu

Zderzyły się dwa busy

Do zdarzenia doszło po 16. w poniedziałek, 9 kwietnia 2018 roku na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Chmieleń.

czytaj więcej

Porównanie 2016 do 2017 roku

Statystyki wypadków na łączniku

W przeciągu dwóch lat tak zwany łącznik do autostrady zyskał złą sławę. Bywały dni, że na 10 kilometrach trasy dochodziło do 7 zdarzeń drogowych. Po dwóch latach zarządca drogi dostrzegł w końcu problem i uszorstnił nawierzchnię na newralgicznych zakrętach. Po półtora roku, sprawdziliśmy jaki miało to wpływ na policyjne statystyki wypadków.

czytaj więcej

Wypadek na drodze Jelenia Góra - Gryfów

Zderzenie trzech aut. Przyczyną warunki na drodze

Wczoraj tuż po 16. na DK30 pomiędzy Chmieleniem a Pasiecznikiem doszło do zderzenia czołowego Volkswagena z Mercedesem. Na pojazdy uczestniczące w zderzeniu najechało jeszcze BMW. Droga została zablokowana.

czytaj więcej

A4. Węzeł Godzieszów

Śmiertelne potrącenie na A4

Dzisiejszej nocy na autostradzie A4 w okolicach węzła Godzieszów doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. W związku z tym ruch na autostradzie był wstrzymany przez kilka godzin.

czytaj więcej

Aktualizacja. Leśna

Kolizja w Smolniku

O sporym szczęściu może mówić kierowca Audi A3, który dziś rano jechał drogą wyjazdową z Leśnej w kierunku Grabiszyc.

czytaj więcej

"Pany z DSDiK" rządzą, a policja wlepia mandaty

Zamknęli most, nie wyznaczyli objazdów

Z początkiem lutego pisaliśmy o mieszkańcach Włosienia odciętych przez DSDiK we Wrocławiu od transportu ciężkiego. Wówczas poddawano w wątpliwość kompetencje osób tam pracujących z dyrektorem instytucji na czele. Wątpliwości te potwierdza teraz sytuacja do jakiej doprowadzili ci sami urzędnicy w Pielgrzymce w powiecie złotoryjskim. DSDiK zamknęła most na drodze wojewódzkiej pomiędzy Lwówkiem Śląskim a Złotoryją. Oczywiście nie wyznaczając wcześniej żadnych objazdów.

czytaj więcej

DW 361. Proszówka - granica państwa

Uwaga. Zmiany organizacji ruchu!

Osoby korzystające z remontowanej DW 361 między Proszówką a granicą państwa muszą być przygotowane na wciąż zmieniającą się organizację ruchu. BUDIMEX S.A. jako generalny wykonawca zadania informuje o terminach przywrócenia stałej organizacji ruchu.

czytaj więcej

Trudna sytuacja na drogach

Zima zaskoczyła drogowców

Mimo że śnieg nie pada już od kilkunastu godzin, warunki na drogach wciąż są trudne. Najtrudniejsza sytuacja jest na drogach, gdzie wschodni wiatr wciąż nawiewa śnieg z otwartych pól, tworząc zaspy. Najgorzej jest na drodze między Siekierczynem a Nową Karczmą i na DW 296 - łączniku do autostrady.

czytaj więcej

Smolnik

Auto wpadło do Kwisy

Mimo że śnieg pada od wczoraj, wiele bocznych dróg nie widziało jeszcze pługu śnieżnego czy piaskarki. Jak mówią mieszkańcy Smolnika, to właśnie było przyczyną niebezpiecznego zdarzenia drogowego do jakiego doszło dziś w tej miejscowości.

czytaj więcej

Utrudnienia w ruchu

Uwaga! Plama oleju na kilku ulicach miasta

Przez najbliższe dwie godziny warto omijać ulice w zachodnio-północnej części Lubania. Na drogach prowadzących w kierunku Osiedla Piastów rozlany jest olej napędowy i trwa jego usuwanie. W związku z tym występują utrudnienia w ruchu pojazdów.

czytaj więcej

Pieszo do Pisarzowic

Na skróty po śmierć

Trzy miesiące temu dokładnie w ten sam sposób i w tym samym miejscu zginął mężczyzna. Jak pisze czytelnik, który nadesłał nam zdjęcia - To nagminne w tym miejscu, a potem pretensje, że ktoś został potrącony.

czytaj więcej

Dachowanie na łączniku

W zakręcie na dwóch kołach

Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną dachowania do jakiego doszło dziś około  10. na drodze łączącej Lubań z autostradą A4. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

czytaj więcej

Koleje Dolnośląskie

Zmiana rozkładu jazdy pociągów

Jak informują Koleje Dolnośląskie w niedzielę, 11 marca wchodzi w życie wiosenny rozkład jazdy pociągów. W związku z rozpoczęciem sezonu robót torowych, na wielu liniach następować będą zmiany w kursowaniu pociągów, a rozkład jazdy będzie podawany w kilku wariantach. 

czytaj więcej

Wleń

Autobus z pasażerami wypadł z drogi

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło dziś tuż przed 8. na drodze między Wleniem a Lwówkiem Śląskim. Jadący od strony Wlenia kursowy autobus wpadł w poślizg na zakręcie, zjechał z drogi i zawisł nad przepustem.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Józef Szatkowski

  żył 88 lat

  Zm. 19.04.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 25.04.2018 o godz. 13:00

  na Cmentarzu Komunalnym przy ul.Wrocławskiej w Lubaniu

  o czym zawiadamia Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań