Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

Strona główna / Komunikacja / Skoda wjechała w lubańską naukę jazdy

Trzy osoby przewiezione do szpitala

Skoda wjechała w lubańską naukę jazdy

Skoda wjechała w lubańską naukę jazdy

Wypadek z udziałem samochodu lubańskiej szkoły jazdy

Foto: lwowecki.info / KPP Lwówek Śląski

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 19:30 na drodze krajowej numer 30 prowadzącej z Lubania do Jeleniej Góry. 

- Przed jadący od Jeleniej Góry w kierunku Lubania samochód nauki jazdy wybiegły sarny, kierowca zaczął gwałtownie hamować. W tym momencie jadący w niewielkiej odległości za nim kierowca Skody nie miał już szans na wyhamowanie i uderzył w tył Mitsubishi – tak wynika ze wstępnych ustaleń policji, co potwierdził portalowi lwówecki.info, st.asp. Mateusz Królak z lwóweckiej policji. 

Jak informują dziennikarze portalu lwówecki.info, jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z KRSG OSP Lubomierz, którzy zabezpieczyli miejsce, odłączyli akumulatory, butle z gazem i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.   

Dwie kursantki nauki jazdy oraz pasażerka Skody z podejrzeniem uszkodzeń kręgosłupa zostały przewiezione do szpitali w Jeleniej Górze i Lwówku. Dwie osoby już wyszły do domu a jedna, która po zderzeniu uskarżała się na bóle kręgosłupa nadal jest hospitalizowana.

W działaniach udział brały dwie jednostki straży pożarnej – JRG Lwówek Śląski oraz KSRG OSP Lubomierz, policja z KPP Lwówek Śląski oraz dwa ambulanse. 

Autor: lwowecki.info / red.
comments powered by Disqus