Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Komunikacja / Mężczyzna rzucił się pod pociąg

Aktualizacja - komunikat KPP Lubań

Mężczyzna rzucił się pod pociąg

Mężczyzna rzucił się pod pociąg

Foto: eLuban.pl

Dokładnie o godzinie 13:29, 54 – letni mieszkaniec powiatu lubańskiego położył się na torach tuż przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Lubań – Wrocław. Ten sam mężczyzna, kilka dni wcześniej w miejscowości Mściszów ugodził nożem swoją byłą partnerkę.

Do zdarzenia doszło w Lubaniu na przejeździe kolejowym, na ulicy Dworcowej, przy składzie węgla.

Jak relacjonują świadkowie mężczyzna stał przy szlabanie, rozmawiał z kimś przez telefon, pił wódkę i popijał napojem energetycznym.

- W pewnym momencie odłożył w śnieg butelkę, napój i telefon. Wyciągnął z kieszeni nóż, który również odłożył – opowiada nam Pan Piotr, który w samochodzie czekał na otwarcie szlabanów. - Nagle mężczyzna przeszedł pod szlabanem, wbiegł na tory i położył się na nich tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Skład wyjeżdżał właśnie z dworca kolejowego i nie zdążył nabrać dużej prędkości. Jak relacjonują świadkowie mężczyzna nie został przejechany, a zepchnięty z torów przez zderzaki.

- Pociąg ciągnął go jeszcze przez 20 m, kiedy do niego dobiegliśmy dawał oznaki życia – opowiadają świadkowie.

Na miejsce wezwano pogotowie, które przewiozło mężczyznę do lubańskiego szpitala. Na chwilę obecną wiemy, że stan mężczyzny jest ciężki. Na miejscu pracuje policja, komisja wypadków kolejowych i straż ochrony kolei. Pociąg relacji Lubań -Wrocław w dalszą drogę powinien wyruszyć jeszcze przed godziną 17.

Jak się dowiedzieliśmy ten sam człowiek w czwartek był zatrzymany przez funkcjonariuszy lubańskiej policji w związku z atakiem przy użyciu noża na swoją byłą partnerkę w miejscowości Mściszów. Nieoficjalnie wiemy, że w związku z czwartkowymi wydarzeniami mogło mu zostać postawionych kilka zarzutów, między innymi prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, kradzieży i usiłowania zabójstwa. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Aktualizacja
Przed chwilą otrzymaliśmy informacje, że mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Przywrócono też ruch na linii kolejowej Lubań – Węgliniec.

Komunikat

08 stycznia 2017 roku około godz. 13: 30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu powiadomiony został przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o fakcie zaistniałego zdarzenia w ruchu kolejowym z udziałem mężczyzny. W toku podjętych czynności na miejscu zdarzenia ustalono, że prawdopodobnie doszło do próby samobójczej, w której śmierć poniósł 53- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Możemy potwierdzić, iż 04 stycznia br. ten sam mężczyzna ranił nożem w okolicy podbródka 36- letnią kobietę. Jej życiu jak i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dementuję doniesienia zamieszczone na stronie portalu eLuban odnośnie przedstawienia mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa.

Informacja zamieszczona na stronie portalu eluban: „ Nieoficjalnie wiemy, że w związku z czwartkowymi wydarzeniami mogło mu zostać postawionych kilka zarzutów, między innymi prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, kradzieży i usiłowania zabójstwa”.

st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Autor: red.
comments powered by Disqus