Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Komunikacja / Zatrzymał się na szopie z drewnem

Groźne zdarzenie drogowe na K30

Zatrzymał się na szopie z drewnem

Zatrzymał się na szopie z drewnem

Foto: eLuban.pl

Nadmierna prędkość, wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu i mokra nawierzchnia były przyczyną niezwykle groźnie wyglądającego zdarzenia. Doszło do niego dziś przed godziną 13. na krajowej 30 w miejscowości Pisarzowice.

Z relacji kierowców, którzy byli świadkami zdarzenia wynika, że około 40-letni kierowca VW Passata z dużą prędkością wyprzedzał na łuku drogi usytuowanym na wzniesieniu. - Wyprzedzał na podwójnej ciągłej nie widząc nic z naprzeciwka – relacjonuje kierowca wyprzedzanego auta.

W pewnym momencie z naprzeciwka wyjechało małe Daihatsu. Kierowca Passata, aby uniknąć czołowego zderzenia starał się wrócić na prawy pas. W efekcie zbyt gwałtownego skrętu auto wpadło w poślizg i z dużą prędkością uderzyło w przydrożny przepust.

- Wyrzuciło go w powietrze i trzy razy koziołkował przodem auta zanim zatrzymał się na wiacie z drewnem. Po chwili kierowca sam opuścił auto. Co więcej, kiedy z samochodu zaczęło się dymić poszedł odłączyć akumulator, mimo że staraliśmy się go powstrzymać – opowiada inny świadek zdarzenia.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala i na sygnałach odjechał w kierunku Zgorzelca. Poza kierowcą Passata nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

autor: Mariusz

Autor: red.
comments powered by Disqus