Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Komunikacja / Wyprzedzanie ze skutkiem śmiertelnym

Tragedia pod Proszówką

Wyprzedzanie ze skutkiem śmiertelnym

Wyprzedzanie ze skutkiem śmiertelnym

Foto: eLuban.pl

Wczoraj około godziny 21. na drodze 361 między Mirskiem a Krzewiem Wielkim doszło do tragicznego wypadku - na miejscu zginął kierowca oraz podróżujący z nim pasażer.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło gdy 29-letni kierowca stracił panowanie nad prowadzonym Citroenem Jumperem. Jak udało się nam ustalić, kierujący busem 29-latek najprawdopodobniej jadąc z dużą prędkością, wyprzedzał inne auto na łuku drogi. W trakcie manewru wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. Po kilkudziesięciu merach walki o utrzymanie busa na drodze auto najpierw wpadło do rowu po czym uderzyło w przydrożne drzewo. W krytycznym momencie prędkość była na tyle duża, że pojazd uderzył w drzewo na wysokości kilku metrów, po czym zatrzymało się po przeciwnej stronie drzewa.

Na miejscu zginął kierujący pojazdem 29-letni mieszkaniec Świecia oraz 27-letni pasażer, mieszkaniec tej samej miejscowości – informuje asp. szt. Mateusz Królak oficer prasowy KPP w Lwówku Śląskim. - Na miejscu zabezpieczono wszystkie ślady oraz pobrano próbki celem ustalenia czy kierowca był trzeźwy i czy nie był pod działaniem środków odurzających – dodaje.

Droga 361 między miejscowościami Proszówka a Krzewie Wielkie była wyłączona z ruchu do późnych godzin nocnych.

Autor: asp. szt. Mateusz Królak
comments powered by Disqus