Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Komunikacja / Zderzenie trzech aut

Droga K30 - Pisarzowice

Zderzenie trzech aut

Zderzenie trzech aut

Foto: eLuban.pl

Nie tylko złe warunki pogodowe bywają przyczyną wypadków drogowych. Piękna, jesienna aura w równym stopniu może się do nich przyczynić. Dziś około godziny 11. na drodze K30 w miejscowości Pisarzowice doszło do kolizji trzech aut.

Jak wyjaśniał nam kierowca Mercedesa, który doprowadził do kolizji - przyczyną było zmęczenie i mocno świecące słońce, które ograniczało widoczność.

Do zdarzenia doszło, gdy jadący w kolumnie aut VW Passat zaczął gwałtownie hamować, aby skręcić w boczną drogę. Jadące od strony Zgorzelca auta również zaczęły gwałtownie hamować. Kierowcy trzech aut zdołali wyhamować, jeden z nich dokonał tego ratując się nawet ucieczką na pobocze. Niestety jadący jako czwarty w kolumnie, kierowca Mercedesa zbyt późno zareagował. W efekcie uderzył w tył terenowego Land Rovera, a ten w tył Mercedesa Klasy A, którego kierowca wcześniej ratował się ucieczką na pobocze.

W wyniku kolizji, pasażerka Mercedesa Klasy A doznała urazu głowy i została przewieziona do lubańskiego szpitala w celu przeprowadzenia badań. Na czas przeprowadzanych badań ruch na drodze K30 został zamknięty. Objazdy w stronę Zgorzelca prowadziły przez Pisarzowice, w stronę Lubania przez Nową Karczmę i Siekierczyn.

Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję i ruch na drodze przywrócono około godziny 13.30.

Autor: red.
comments powered by Disqus