Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Komunikacja / Śmiertelne potrącenie

DK30 - Pisarzowice

Śmiertelne potrącenie

Śmiertelne potrącenie

Foto: eLuban.pl

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały przewiezione do szpitala. Do tragicznego wypadku doszło dziś około godziny 21.30 na drodze krajowej numer 30 w miejscowości Pisarzowice.

Do zdarzenia doszło na wzniesieniu drogi w pobliżu hurtowni Megadach. Ze wstępnie zebranych informacji wynika, że kierowca Audi jadący od strony Zgorzelca uderzył idącego, najprawdopodobniej środkiem drogi, mężczyznę. Siła uderzenia była tak duża, że pieszy poniósł śmierć na miejscu. Poważnie poszkodowane zostały również dwie osoby podróżujące na przednich siedzeniach samochodu.

Do zdarzenia doszło dwie godziny po zmroku, na miejscu mówiło się, że idący drogą mężczyzna mógł być w ubraniach roboczych bądź wracał z grzybów.

W chwili obecnej na miejscu pracuje policja, która szczegółowo wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Droga krajowa numer 30 na wysokości 20 kilometra będzie zamknięta przez najbliższych kilka godzin. Policja kieruje ruch na objazdy. W kierunku Zgorzelca, drogą 296 na autostradę A4, w kierunku Lubana przez Nową Karczmę i Siekierczyn.

Autor: red.
comments powered by Disqus