Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Komunikacja / Czarny poniedziałek

Lubań, Świeradów-Zdrój

Czarny poniedziałek

Czarny poniedziałek

Foto: eLuban.pl/Mateusz Sumalas

Dzisiejszego poranka przejeżdżając przez Lubań trudno było uniknąć utrudnienień na drodze. Działo się również w Świeradowie- Zdroju. W Lubaniu trudnymi punktami były ulice Kopernika, pl. 3 Maja i Jeleniogórska.

Jak informowali nasi czytelnicy około godziny 7.30 na skrzyżowaniu ul. Kopernika z drogą K30 doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego jeden z kierowców został przewieziony do szpitala, a drugi zbiegł z miejsca zdarzenia.

Kierowca VW Golfa skręcając w ul. Kopernika, z kierunku Jelenia Góra, wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym od strony Zgorzelca VW Polo. Siła uderzenia była tak duża, że Golf odbił się od latarni – usłyszeliśmy od Pana Marcina, który był świadkiem zdarzenia. W bagażniku Golfa przewożona była makulatura, którą siła uderzenia wyrzuciła na pobliskie przejście dla pieszych. W wyniku uderzenia kierowca VW Polo doznał obrażeń i został przewieziony do lubańskiego szpitala w celu przeprowadzenia badań. Natomiast zaraz po zdarzeniu sprawca zderzenia zbiegł z miejsca wypadku.

Jakby tego było mało na kilkanaście minut na skrzyżowaniu utknął bus jednej z lubańskich firm. Kiedy kierowca chciał ominąć wypadek, wpadł tylnym kołem do przydrożnej studzienki, na szczęście z pomocą przyjechali koledzy z firmy.

Pół godziny później, około godziny 8., do kolejnej stłuczki doszło na ul. Jeleniogórskiej tuż obok nowo otwartego przedszkola. Kierowca busa T4 jadąc od centrum miasta chciał skręcić w lewo i zatrzymał się, aby przepuścić jadące z naprzeciwka auta. Po chwili w tył samochodu uderzyły kolejno Audi A3 i VW Touran. Tu na szczęście skończyło się na uszkodzonych autach. Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze K30 odbywał się wahadłowo.

W tym samym czasie, w centrum Lubania, na pl. 3 Maja uszkodzeniu uległa ciężarówka, blokując jeden z pasów ruchu. Po wymianie jednego z siłowników samochód zjechał z drogi.

Około godziny 10. również na ul. 3 Maja, ale tym razem w Świeradowie-Zdroju doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych i... drzewa. Tym razem obyło się bez udziału kierowców. Z rosnącego przy drodze drzewa odłamał się jeden z konarów i spadł na zaparkowane auta, uszkadzając dwa z nich. Na miejsce zostali wezwani strażacy, którzy usunęli oberwany konar.

Autor: red.
comments powered by Disqus