Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Komunikacja / Pierwszy śnieg i pierwsze dachowanie

Świeradów-Zdrój

Pierwszy śnieg i pierwsze dachowanie

Pierwszy śnieg i pierwsze dachowanie

Foto: Mateusz Szumlas

Dziś w Świeradowie-Zdroju spadł pierwszy śnieg i długo nie trzeba było czekać na pierwsze tego skutki.

Jak się dowiadujemy, na drogach w Świeradowie-Zdroju leży warstwa śniegu. Wielu kierowców nie zdążyło założyć zimówek, a jazda na oponach letnich w takich warunkach staje się niebezpieczna.

Z niebezpieczeństwa tego zdawały sobie sprawę dwie kobiety, które dziś przed godziną 19. jechały ze Świeradowa- Zdroju do Czerniawy, drogą prowadzącą obok dolnej stacji kolei gondolowej.

Na drodze są bardzo złe warunki, dlatego kobiety jechały bardzo wolno - opowiada nam reporter, Mateusz Szumlas – Mimo to w pewnym momencie auto wpadło w poślizg i bez kontroli zaczęło zsuwać się w dół drogi.

Citroen Berlingo, którym podróżowały kobiety wypadł z drogi i dachował. Obie Panie wyszły ze zdarzenia bez szwanku i samodzielnie opuściły pojazd. Na miejsce wezwane zostały służby ratunkowe w tym zespół ratownictwa medycznego, aby zbadać kobiety.

Po chwili, właśnie z udziałem ambulansu, omal nie doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem jadący pod górę samochód terenowy zatrzymał się i zaczął zsuwać w dół drogi wprost na stojący ambulans. Tylko dzięki szybkiej reakcji osób zebranych na miejscu, udało się zatrzymać auto dwa centymetry od pojazdu medyków.

Autor: red.
comments powered by Disqus