Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Komunikacja / Czasowa zmiana bez zmian

Czytelnicy alarmują

Czasowa zmiana bez zmian

Czasowa zmiana bez zmian

Foto: red.

Jak co roku przed 1 listopada na ulicy Cmentarnej w Lubaniu wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu. Mimo że zmiana obowiązywać miała do 3 listopada, do dziś nic się nie zmieniło - informują czytelnicy.

Wprowadzone zmiany dotyczą ulic Wrocławskiej i Cmentarnej. Ta ostatnia na czas odwiedzin na grobach bliskich stała się ulicą jednokierunkową z zakazem wjazdu od strony ul. Wrocławskiej. Natomiast na tej ostatniej w obrębie cmentarza ustawiono ograniczenie prędkości do 40 km/h. Według zapowiedzi oznakowanie miało obowiązywać do 3 listopada.

Niestety w 4 dni po wyznaczonym terminie zmiana, która miała być czasową nadal obowiązuje. Wielu kierowców zaskoczonych oznakowaniem, którego nie powinno tam być dokonuje karkołomnych manewrów zawracając na skrzyżowaniu ul. Cmentarnej z Wrocławską. Inni będąc pewnymi, że droga na powrót jest dwukierunkową jadą na pamięć, łamiąc przepisy ruchu drogowego.

W Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań, który informował o czasowej zmianie, dowiedzieliśmy się, że odpowiedzialnym za demontaż oznakowania jest lubański ZGiUK. Niestety ten do dziś nie wywiązał się z zadania.
Jak nas zapewniono jutro organizacja ruchu na drogach w pobliży lubańskiego cmentarza zostanie przywrócona do poprzednio obowiązującego.

Autor: red.
comments powered by Disqus