Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Komunikacja / Dachowanie na feralnym zakręcie

Kierowca z Lubania oddalił się z miejsca zdarzenia

Dachowanie na feralnym zakręcie

Dachowanie na feralnym zakręcie

Foto: OSP KSRG Lubomierz

Cieszący się złą sławą zakręt drogi krajowej nr 30 w miejscowości Radoniów znów był świadkiem groźnych wydarzeń.

W sobotnie popołudnie (11.11) na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Radoniów doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego jadący od strony Gryfowa Śląskiego w kierunku Jeleniej Góry samochód osobowy marki VW Passat zjechał z drogi i dachował.

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny PSK w Lwówku Śląskim zadysponował 3 zastępy strażaków, w tym 2 JRG Lwówek Śląski oraz OSP KSRG Lubomierz, a także patrol policji. Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu okazało się, iż kierujący samochodem, około 50-letni mieszkaniec Lubania, opuścił pojazd o własnych siłach i udał się w kierunku lasu.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia rozpoczęły się poszukiwania kierowcy. W deszczowy, mroźny wieczór 20-osobowa grupa strażaków i policjantów rozpoczęła przeszukiwanie terenu. Niestety, kierowcy nie udało się znaleźć. Po kilku godzinach podjęto decyzję, żeby dalsze poszukiwania pozostawić w gestii policji, która miała sprawdzić, czy kierowca nie udał się np. do domu.

Jak dowiadujemy się od asp. szt. Mateusza Królaka z KPP w Lwówku Śląskim poszukiwania nie przyniosły rezultatu i kontynuowano je w niedzielę. - Kierowca na policję zgłosił się sam dopiero w niedzielę po południu. Mężczyzna przyznał się do tego, że wpadł w poślizg. Na pytanie dlaczego oddalił się z miejsca zdarzenia odpowiedział, że w oddali zobaczył światła i udał się tam po pomoc. Kierowca został ukarany mandatem karnym, który przyjął. 

Mężczyzna po przybyciu na komisariat policji został poddany badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, badanie wykazało, że jest trzeźwy.

Autor: lwowecki.info/red.
comments powered by Disqus